Home / Yaşam  / Sukulentlerle Çılgın Fikirler

Sukulentlerle Çılgın Fikirler

Sukulent yetiştirmek sizi rahatlatacaktır

Son zamanlarda Sukulentlerin oldukça popüler olduğu ortadadır . Bu durum ise direk olarak sukulent fiyatlarının artmasına neden oluyor.  Bu durumda sukulentlerinizi çoğaltmak size hem ekonomik yönden avantaj sağlayacak hem de keyifli bir vakit geçirmenize yardım edecektir. Bu işlemi gerçekleştirmeniz için temel mantıkta Sukulentleri gövde kısmından kesmenin ardından tohumdan ya da yapraktan çoğaltabileceğinizi bilmeniz gerekir. Bu işlemi gerçekleştirirken muhafaza edildiği odanın ısısı, direk güneş almayan fakat yine de aydınlık bir ortam olması ve olabildiği kadar bahara doğru yapılması gerekmektedir. Bu hususlar oldukça etkili olacaktır. Bu işlemi gerçekleştirdiğimiz ortamın havadar olması oldukça önemlidir çünkü havadar bir ortam yeni bitki elde etme şansınızı doğrudan etkileyecektir. Bitki üzerinden yaprağı nasıl alacağınız bitkiye göre değişiklik gösterebilir. Bu işlemin ardından zaten doğru işlemleri ve takviyeleri yaparak kendiliğinden yeni bir sukulent oluştuğuna tanıklık edeceksiniz. Sukulentlerin ilginç bir özelliği ise kaktüs ailesinden olmasına rağmen kaktüsler gibi kış uykusuna yatmazlar; ve sukulentlerin kış uykusuna yatmaması direk olarak bu bitkilerin kış mevsiminde de büyümesi anlamını taşır.

Birden fazla renk seçeneği bulunan sukulentler saksıda duruş olarak harika ve çok güzel bir enerji yayan görüntü izleri bırakırlar. Böylesine güzel bir bitki ise çoğu zaman bahçeleri ve evleri süslemektedir. Diğer bitkiler ile birlikte birbirine kombin yapıldığı zaman son derece şahane görüntüler ortaya çıkıyor. Bu açıdan sukulentleri evinizde ya da bahçenizde görsellik açısından yetiştirmeniz size çok fazla fayda sağlayacaktır. Gerekli bakımlarını düzenli bir şekilde yapmanızın ardından bu sukulent bitkisini artık yetiştirmeye başlamış olursunuz. Sizi her baktığınız zaman derin bir iç çektirerek rahatlamanıza yardımcı olacak sukulent bitkileri sandığınızdan daha kolay çoğalabiliyorlar. Sürekli olarak satın almaktansa ekonomi anlamında avantaj sağlayıp çoğaltmaya başlayabilirsiniz. Hem zaten bu uğraş içinde bulunmak size kendinizi çok iyi hissettirecektir. Rengarenk sukulentleri kendi emeğiniz ile çoğaltıp yetiştirdikten sonra size verdiği hislerle birlikte adeta aşık olacaksınız. Sonrasında ise sukulentler siz nereyi istiyorsanız orayı süslemeye başlayacaktır.

Kendinize ayırmadığınız vakti bu güzel bitkiye ayırdığınız zaman hiç pişmanlık duymayacaksınız çünkü sukulentler sizi kendine aşık ederek fedakarlığınızın karşısında bir beklenti içine girmenizin önüne geçecektir. Artık bahar ayları geldiği zaman bahçenize çıkıp kahvenizi yudumlayıp sukulentlerinizin bahçenizi nasıl süslediğine tanıklık edebileceksiniz. Kesinlikle sizi olduğunuzdan çok daha iyi hissettirecektir.  Ancak bu duyguları yaşayabilmeniz adına sukulentlere gereken bakımı göstermeniz gerekmektedir. Bu bakım ise onu yetiştirmek ile alakalı bir durumdur. Suyunu verme aralığınız toprağını değiştirme sıklığınız hatta ve hatta karşısına geçip konuşmanız bile oldukça önemli faktörler olarak karşınıza çıkacaktır. Sukulentlerin kışa dayanıklı bir bitki olduğunu da belirtmek gerekir. Zaten kış mevsimi içinde de büyümelerini buradan anlayabilirsiniz. Canlı renkleri ve güzel duruşuyla içinizi rahatlatacak bir bitkidir.

İÇERİK ETİKETLERİ:
Puanlama özeti
YORUMSUZ

YORUM YAP

Güncel kalmak istiyor musunuz?

E-bültenimize abone olun güncel içeriklerimizden anında haberdar olun. Yaşam, Aile, Seyahat, Finans ve daha birçok konuda içeriklerimizi takip edin.

Teşekkürler