Home / Teknoloji  / Snapchat Bitmoji Nedir?

Snapchat Bitmoji Nedir?

Denemeye değer

Snapchat uygulaması son zamanlarda sosyal medya kullanıcılarının ilgisini çeken uygulamaların başında gelmektedir. Bir dönem severek kullanılan bitsripsler artık bitmoji olarak faaliyet göstermektedir.

Snapchat’te bitmojiler rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bitsrips uygulamasının bir uzantısı olarak ortaya çıkan bitmoji, karikatürler sayesinde yazışmalara kendi ruh halinizi katmaya yarayan bir emoji uygulamasıdır.

Bitomoji yeni nesil kişisel emoji kullanma hizmetidir.  Uygulama telefona indirildikten sonra AppStore gibi uygulama marketinden telefona ücretsiz olarak indirilebilmektedir.

Daha sonra e-posta adresiyle sisteme kayıt olunması gerekmektedir.  Kayıt işlemi gerçekleştirildikten sonra snapchat kullanıcı adı ve şifreyle kendi avatarınızı oluşturabilirsiniz.

Bitmoji Neden Kullanılır?

Bitmoji sayesinde oluşturulan avatarlar farklı ifadeleri iletmek amacıyla kullanılmaktadır. Klasik bir emojide binbir surat smileleri yer almaktadır. Ancak bitmoji sayesinde kendi yüz ifadenizi tasarlayarak bunları kaydedebilme fırsatı sunulmaktadır.

Mesajlarda kullanabileceğiniz bimojiler son zamanlarda kullanıcılar tarafından büyük ilgiyle karşılanmaktadır. Snapchat uygulamasının vazgeçilmezi haline gelen bitmoji uygulamasının arayüzü de oldukça kolaydır.

Özgün bir mesajlaşma deneyimi sunan bitmoji uygulaması snapchati farklı kılmakta ve eğlenceli vakit geçirme imkanı sunmaktadır. Emojileri kişiler kendileri tasarlayabildiğinden dolayı snapchat hesabına kaydetmek ve başka platformlarda kullanmak da mümkündür.

Snapchate Bitmoji Uygulaması Nasıl İndirilir?

Bitmoji uygulaması snapchatteki yerini almaya başladı. Snapchat uygulamasına bitmojiyi indirmek için bitmoji klavyeyi indirmek gerekmektedir. IOS ve Android işletim sistemi kullananlar için bitmoji klavye farklı şekillerde indirilebilmektedir.

Bitmoji klavyesi indirildikten sonra kişiler öncelikle kendi karakterini yaratmaya başlamaktadır. Yaratacağınız karaktere dilediğiniz özelliği ekleyebilir ve istediğiniz karakteri yaratabilirsiniz.

Karakter yaratıldıktan sonra snapchat ile hesabınıza bağlanmanız gerekmektedir. Daha önce hesabı bulunan kişilerin bu hesaba snapchat ile bağlaması gerekmektedir. Bitmojileri kişiler chat ekranı sayesinde arkadaşlarıyla paylaşabilmektedir.

Arkadaşlarınızla paylaşmanın yanı sıra bitmoji uygulamasını snaplerinize ekleyebilirsiniz. Kişilerin arkadaşlarıyla birlikte oluşturduğu arkadaş bitmojisi bulunması halinde arkadaş bitmojilerini kullanabilir ve snapchat uygulamasını eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Bitmoji Snapchatte Nasıl Kullanılır ?

Snapchat kullanılan önemli sosyal medya araçlarından biridir. Snapchat uygulamasında bitmoji dönemi başladı. Bitmoji kendinize özel oluşturulan karikatür tarzı karakterlerdir.  Kişisel emoji olarak tanımlanan bitmoji karakterlerini kişiler kendileri oluşturmaktadır.

Yüzlerce farklı çıkartma seçeneği bulunan bitmojiler snapchatin yanı sıra Messenger, Instagram, Whatsapp, Skype, Tango, Twitter, Facebook ve sms uygulamalarında da kullanılabilmektedir.

Bitmoji, snapchat uygulamasından bağımsız bir uygulamadır. Snapchat üzerinden bitmoji uygulamasını indirebilirsiniz. Snapchatte bitmoji uygulamasına bağlanabilmek için snapchat ana ekranında bulunan “Dişli Çark Ayarları” simgesine tıklanmalı ve “Ayarlar” bölümü açılmalıdır.

Ayarlar bölümü açıldıktan sonra “Bitmoji” seçeneğine dokunulmalıdır. Açılan “Bitmojiyi Bağla” butonuna dokunmalı ve bitmojinin telefonunuza yüklenmesi sağlanmalıdır.

Ancak bitmoji uygulaması yüklü değilse Google Play yükleme sayfasına yönlendirilerek Bitmoji uygulaması açılmaktadır. Uygulama açıldıktan sonra özel emojinizi oluşturabilir ve karakterinizin cinsiyet, bitmoji tarzı, yüz biçimi, ten rengi, saç rengi, saç uzunluğu, saç stili, çene, kaşlar, kaş rengi, gözler, göz bebekleri, göz rengi, burun, ağız, kulaklar, sakal bıyık, sakal rengi, göz detayları, yanak detayları, yüz çizgileri, gözlük, şapka, saç aksesuarı ve vücut yapısını belirleyebilirsiniz.

İÇERİK ETİKETLERİ:
Puanlama özeti
YORUMSUZ

YORUM YAP

Güncel kalmak istiyor musunuz?

E-bültenimize abone olun güncel içeriklerimizden anında haberdar olun. Yaşam, Aile, Seyahat, Finans ve daha birçok konuda içeriklerimizi takip edin.

Teşekkürler