Home / Seyahat  / Şimdi Eskişehir’e Gitmeniz İçin 10 Sebep

Şimdi Eskişehir’e Gitmeniz İçin 10 Sebep

Eskişehir'in güzellikleri saymakla bitmez

Yüzyıllar boyunca Romalılar, Frigler, Persler ve Lidyalılar gibi önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Eskişehir, şimdilerde ortalama nüfusu 837.050 civarı olarak bilinmektedir. İç Anadolu bölgesinde bulunan şehre Bursa, Ankara ve İstanbul’dan hızlı tren ulaşım yolunun açılmasıyla turizmde oldukça ilerleme kaydetmiştir. Türkiye’nin Venedik’i olarak adlandırılan bölge Anadolu’nun en güzel ve gelişmiş kentidir diyebiliriz. Nasıl bir yer olduğu hakkında merak edenlere Şimdi Eskişehir’e Gitmek İçin 10 Sebep verebilir ve bu sebepler doğrultusunda merakınızın daha da artacağını söyleyebiliriz.

  • Şehrin sembolü haline gelen Porsuk Çayı üzerinde gondol, bor ve esbot turları yapmak oldukça keyifli bir deneyim olacaktır.
  • Ortalama 3 bin yıllık tarihi geçmişe sahip Midas Anıtı ile Frig Vadisi’ni görmek ve dokunmak o yılları hissedebileceğiniz bir atmosferi sağlayacaktır.
  • Beyaz altın adıyla bilinen ve yerin derininden çıkarılan Lületaş’ı görmek ve bu taştan yapılmakta olan çeşitli hediyelik eşyalardan yararlanmak.
  • Dünyanın önemli merkezlerinde bulunan ve aynı zamanda Eskişehir’de de hayata geçirilen Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’ni ziyaret etmek ve heykeller ile çektireceğiniz resimlerle anınızı ölümsüz kılmak.
  • Kentte has lezzete sahip su muhallebisini tatmak.
  • Şehrin önemli noktalarından biri olan Odunpazarı gezisi yapmak ve buradaki göz kamaştıran mimariye sahip yapıları incelemek.
  • Balaban köftesi, çiğ börek, haşhaşlı ekmek ve met helva gibi lezzetleri deneyerek damak tadınızı geliştirmek.
  • Plaj keyfini en iyi şekilde çıkartmak ve Kent Parkı’nı gezmek.
  • Türkiye’nin ilk üretimi olan Devrim Arabası ile tanışmak ve hüzünlü hikayesini yerinde dinlemek.
  • Şehrin en ünlü restorandı olan Alakart’da şömine başında canlı müzik dinlemek ve yöreye özel tatları denemek.

Eskişehir’de Gezilecek Yerler ve aktiviteler oldukça fazladır. Pek çok noktadan şehre hızlı tren ile ulaşabileceğiniz gibi hemen her yerden otobüsle gitme imkanınız bulunmaktadır. Ancak karasal bir iklime sahip olmasından ötürü Eskişehir’e Ne Zaman Gidilir? Diye soracak olursanız, ilkbahar ve yaz mevsimini tercih etmenizin daha keyifli bir gezintiyle sonuçlanacağını söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra öğrenci kenti olarak da bilinen Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi ile Eskişehir Osmangazi Üniversitesi adıyla 2 eğitim kurumu bulunmaktadır. Dolayısıyla tatil günlerinin dışında şehir her zaman hareketli ve kalabalıktır. Bölgeyi ziyaret etmek isteyenlerin öğrenmek istediği başka bir husus ise Eskişehir’de Nerede Kalınır? Düşüncesidir. Ancak bu husus da bölge ziyaretçilerinin hiç endişelenmesine gerek yoktur. Çünkü bölgede oldukça fazla sayıda nezih ve uygun fiyatlı otel seçenekleri vardır. Bölgede Odunpazarı, Espark AVM, Hamamlar Bölgesi, Esnaf Sarayı gibi noktalar alışveriş tutkunları için ideal merkezlerdir. Öncelikle yöreye has lületaşıyla yapılan süs ojelerinden ve yinen yörenin sorgun çömleği adı verilen ürününü almanızı tavsiye ederiz. Genel açıdan bakıldığında Eskişehir’de Alışveriş oldukça hareketli ve alternatiflerle doludur. Bu nedenle ziyaretinizde her bakımdan keyif alacağınızı ve farklı bir atmosferde zaman geçireceğinizi bilerek ertelemeden gitmenizi önermekteyiz.

İÇERİK ETİKETLERİ:
Puanlama özeti
YORUMSUZ

YORUM YAP

Güncel kalmak istiyor musunuz?

E-bültenimize abone olun güncel içeriklerimizden anında haberdar olun. Yaşam, Aile, Seyahat, Finans ve daha birçok konuda içeriklerimizi takip edin.

Teşekkürler