Home / Yaşam  / Sevgililer Günü İçin Alternatif Hediye Seçenekleri

Sevgililer Günü İçin Alternatif Hediye Seçenekleri

Sevgililer Günü'nde parfüm ya da mücevher hediye etmenin modası sizce de geçmedi mi?

Şubat ayı yaklaşırken insan ister istemez heyecan yapıyor çünkü o malum gün yaklaşıyor. Sevgililer Günü‘nü kutlamasanız bile sokağa çıktığınızda kafanızı çevirdiğiniz her yerde gördüğünüz kırmızı kalpler yüzünden aşkınız alevleniyor, eğer yalnızsanız ekstra bir hüzün çöküyor. Ama bu özel gün beynimizde öyle güzel yer etmiş ki, sevgiliniz olmasa bile içinizden annenize ya da yakınlarınıza hediye almak geçebiliyor. İster kapitalizmin zalim bir oyunu deyin, ister aşkınızı kutlamak için bir bahane, o gün geldiğinde kimse bu duruma kayıtsız kalamıyor. İtiraf edin, aslında siz de seviyorsunuz!

Eğer sevdiğiniz adama ya da kadına bir hediye almak istiyorsanız, öncelikle bütçenizi sarsmadan, etkileyici olacağım derken abartıya kaçıp komik duruma düşmeden bir hediye seçmenizi öneririz. Sevgililer Günü hediyesi pahalı değil anlamlı olmalıdır. Her iki taraf için de özel bir şeyler ifade etmelidir. Sırf almış olmak için hediye alınmaz. Üzerinde azıcık da olsa düşünmüş olmanız, hediyeyi kat be kat değerli yapacaktır. Çok düşündüğünüz halde yaratıcı bir hediye bulamadıysanız, umarız bu alternatif hediye seçenekleri size yardımcı olur.

3 Boyutlu Minyatür Heykel

ikizin.com sitesinden alınmıştır

Sevgilinizin birebir kopyası olan 3 boyutlu bir figürünü yaptırabilirsiniz. Ya da her ikinizin birden yan yana olduğu bir minyatür de harika bir hediye olabilir. Ömür boyu saklanacak bir hediye olduğundan emin olabilirsiniz; tabi ki ayrılmadığınız takdirde!

 

instagram/cocuk.isi sayfasından alınmıştır

Dünyanın En Anlamlı Kupası

Bir eşi benzeri daha olmayan ve kırılmadığı sürece gerçekten ömürlük bir hediye olan muhteşem bir fikrimiz daha var. Çocuğunuz varsa onun el ya da ayak izini, ya da yaptığı minik şaheserleri bir kupanın üzerine bastırıp, eşinizin baktıkça gülümseyeceği bir hediyeye dönüştürmek istemez miydiniz? Eğer çocuğunuz yoksa kendi çizimlerinizden ya da sevgilinizin çizimlerinden birini de bastırabilirsiniz. Mesela ilk buluşmanızda üzerine karaladığı kağıdı saklıyorsanız, ya da size kendi el yazısıyla bir mektup yazdıysa bunu da kullanabilirsiniz. Bu hediyenin etkisi tamamen hayal gücünüze kalmış.

Her Zaman Görmek İstediği O Ülkeye Uçak Bileti

Daha anlamlı bir hediye düşünemiyoruz. Tabi biletin çift kişilik olması gerektiğini söylemiyoruz bile 🙂 Onunla baş başa çıkacağınız bir seyahatten daha romantik ne olabilir ki? Evet, zaman ve bütçe konusunda biraz sıkıntı olabilir ama iyi bir planlama ile yaz tatilini önceden ayarlamış sayılabilirsiniz. Hangi uçak bileti daha iyi diye merak ediyorsanız yazımıza göz atmayı unutmayın.

Hormonlarınızı Harekete Geçirin

Yeni yıla girerken hepimiz yeni kararlar aldık ve muhtemelen bunlardan biri de her yıl olduğu gibi kendinize verdiğiniz sağlıklı yaşama sözü. Bu sefer sözünde durduğunuz bir yıl olsun. Bu sevgiliniz için de geçerli tabi. Onun o hep gitmek istediği spor salonuna yıllık üyelik olmasa da birkaç grup dersi için kayıt yaptırıp ona sürpriz yapabilirsiniz. Birlikte spor yaparak endorfin, serotonin, adrenalin ve adını bile bilmediğiniz pek çok hormonu harekete geçirebilirsiniz. Belki ikiniz de bu derslerden sonra düzenli olarak spor yapmaya başlar ve birbirinizi motive ederek fit olmaya birkaç adım daha yaklaşırsınız. Spor salonu sizi çok da heyecanlandırmıyorsa, alternatif sporları deneyebilirsiniz. Günübirlik kaçamaklar ile yamaç paraşütü, scuba dalışı ya da benzer ekstrem sporların tadını çıkarabilirsiniz. Bu kesinlikle ilişkinize heyecan katacaktır.

Çikolata Vermeyin, Çikolata Yapmayı Öğretin

Şubat ayında birlikte yemek yapmayı sevenler için Sevgililer Günü’ne özel pek çok kurs açılıyor. Bunlardan en popüler olanı kuşkusuz ki çikolata yapım kursu. Ona bir kutu çikolata hediye etmek yeni çikolatanın nasıl yapıldığını öğretmek ve birlikte keyifli bir gün geçirmek istemez miydiniz? Şarap tadım kursu ve sushi yapımı da diğer alternatif kurslardan bazıları. “Ben yemeğimi kendim yapmak istemiyorum” derseniz o zaman sizi romantik bir restoranda yer ayırtmaya davet ediyoruz. Sevgililer Günü hediyenizi mum ışığı altında vermek hiç fena bir fikir olmazdı…

İÇERİK ETİKETLERİ:

deneyimli bir editör. iyi bir çevirmen. çömez bir anne.

Puanlama özeti
YORUMSUZ

YORUM YAP

Güncel kalmak istiyor musunuz?

E-bültenimize abone olun güncel içeriklerimizden anında haberdar olun. Yaşam, Aile, Seyahat, Finans ve daha birçok konuda içeriklerimizi takip edin.

Teşekkürler