Home / Teknoloji  / Samsung Galaxy S7 ve LG G5 Karşılaştırma

Samsung Galaxy S7 ve LG G5 Karşılaştırma

Hangi telefon en iyi?

Bu yılın en iddialı telefonlarından olan SamsungGalaxy S7 ve LG G5 arasında olan farklar ve avantajları arasında kalan kullanıcılar hangisinin daha iyi olduğu konusunda kararsız kalıyorlar. Ancak bu iki akıllı cihazın karşılaştırmasını yaptıktan sonra kendinize göre hangi özelliklerin daha önemli olduğunu belirlemek ve buna göre bir adım atmak oldukça önemlidir. Tasarım konusunda ilk karşılaştırmayı yapacak olursak;  Samsun Galaxy S7 bir önceki akıllı telefon olan SamsungGalaxy S6 tasarımından alışık olduğumuz çerçevesi metal ve cam karışımı oluşan kasayı kullanmıştır. LG G5 ise bir önceki telefonu olan LG G4’ün tam aksine tamamen metal bir kasa ortaya koyuyor. Tasarım konusunda her iki akıllı cihazında oldukça iddialı olduğunu söylemek mümkün.  Bu iki telefonun donanım özelliklere hemen hemen aynı demek yanlış olmaz. Samsun Galaxy S7 gücünü direk olarak Exynos 8890 tarafından alırken LG G5 ise gücünü  Snapdragon 820 tarafından alıyor.

Her iki telefon ise bünyesinde 4 GB Ram bulunduruyor. Kamera konusunda ise SamsungGalaxy S7 12 Megapiksel Britcell kamera, f/1.7 diyafram bulunduruyor ve düşük ışık şartlarında kaliteli fotoğraf hizmeti sunuyor. Ayrıca SamsungGalaxy S7 kamerası OIS desteklidir. Diğer taraftan LG G5 ise çift lens kamerası ile fark yaratıyor. Geçen yıl piyasada olan LG G4 f.18 diyafram 16 megapiksel kamerası ile oldukça beğenilmişti. Kamera konusunda da her iki telefon birbirine yakın olsa da bir tık SamsungGalaxy S7 öne çıkmayı başarıyor. Ekran konusunda ise Samsun Galaxy S7 LG G5’in bir tık önüne geçmeyi başarıyor.

Samsun Galaxy S7 5.1 inç büyüklüğüne sahip ve quad HD çözünürlükte SuperAMOLED’i bünyesinde barındırırken LG G5 ise 5.3 inç büyüklüğüne sahip olup Quad HD çözünürlüklü IPS LCD ekranı bünyesinde barındırıyor. SamsungGalaxy S7 modelinde her inç başına düşen opiksel sayısı 576 olmasına karşın inç başına LG G5 telefonunda düşen piksel sayısı 554 olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra LG G5 CorningGorilla Glass4 kullanırken Samsun Galaxy S7 CorningGorillaGlass 5 kullanıyor.  Batarya kısmında ise LG G5 2800 mAh değiştirilebilir bataryaya sahip iken diğer taraftan SamsungGalaxy S7 ise değiştirilemez 3000 mAh bataryaya sahip. Değiştirilebilir olma özelliği sayesinde LG G5 Galaxy S7’nin bir adım önünde olmasına neden oluyor. Samsun Galaxy S7 arttırılabilir 32, 64 ve 128 GB hafızayı bünyesinde tutarken LG G5 ise arttırılabilir 32 GB hafızayı bünyesinde barındırıyor.  Kısacası birbirine yakın özelliklere sahip olan bu iki telefon bazı konularda birbirinin önüne geçiyor. Sizin için hangi özellik daha önemliyse bu özellikte öne çıkan telefonu seçmeniz daha doğru olacaktır. Her şeye rağmen bu iki firmada gayet iyi iki telefon çıkartmıştır.

İÇERİK ETİKETLERİ:
Puanlama özeti
YORUMSUZ

YORUM YAP

Güncel kalmak istiyor musunuz?

E-bültenimize abone olun güncel içeriklerimizden anında haberdar olun. Yaşam, Aile, Seyahat, Finans ve daha birçok konuda içeriklerimizi takip edin.

Teşekkürler