Home / Teknoloji  / Prisma Nedir Nasıl Kullanılır?

Prisma Nedir Nasıl Kullanılır?

Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız bu uygulamayı denemelisiniz

Prisma son iki yılın en popüler fotoğraf düzenleme programıdır. Prisma uygulaması fotoğrafçıların son dönemde en çok işine yarayan ve çekilen fotoğrafların kalitesini, netliğini artıran özel bir uygulamadır. Prisma uygulaması ilk olarak 2011 yılında IOS için yayınlandı. Fakat popülerlik efsanesi sadece son iki yıla dayanıyor. Bunun tek açıklaması var, oda fotoğraflara sanatsal efektler eklemeye yardımcı bir araç olarak kullanılmasıdır. Şimdilik sadece Android ve IOS platformu üzerinden kullanılabilen programından 36 adet filtreleme seçeneği mevcut.

Prisma İndirmenin Yolları Nelerdir?

Prisma indirmek bazı web sitelerinde linki yayınlanan bir programdır. Bu programlar üzerinden akıllı cihazınıza prisma fotoğraf uygulamasını kolay, hızlı ve ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Yalnız bilinmesi gereken bir özellik var. Prisma şimdilik sadece Android işletim sistemlerinde ve IOS platformunda kullanılabiliyor. Uygulama gün geçtikçe daha çok geliştirilerek tüm akıllı telefonlara uygun hale getirilecek. Ayrıca programı indirenlerin prismayı kullanabilmek için internet ile birlikte bağlanmaları gerekiyor.

Prisma ile Fotoğrafa Efekt Vermek

Prisma ile fotoğrafa efekt vermek çok kolay bir işlem. Programı indirenler tüm buton ve uygulamaları zaten telefonun masa üstünde bulacaklar. Programı internet ile birlikte açanlar kullanabilecekler. Prisma uygulamasını açtıktan sonra bir fotoğraf çekerek, çektiğiniz fotoğraf üzerinde istediğiniz işlemi yapabileceksiniz. Çektiğiniz fotoğrafın alt kısmında yer alan 36 adet filtreden birini seçerek fotoğrafınızın işlenmesini beklemelisiniz. Prisma uygulamasını kullanıp, bir fotoğraf çekmek ve paylaşmak için fotoğrafın altında yer alan sosyal medya paylaşma seçeneklerinden birini tıklamanız yeterli olacaktır.

Prisma Uygulamasını Kullanmak

Prisma uygulamasını kullanarak fotoğraf çekmek ve düzenlemek oldukça kolay. Bu uygulama 2011 yılından bu yana var olmasına rağmen popülerliğini yeni kazandı ve sadece iki program üzerinde kullanımı mevcut. Fakat program geliştiriciler sayesinde gitgide yükseltilmekte ve yakında her türlü akıllı telefona uyumlu hale getirilecektir. Uygulamayı her türlü fotoğrar üzerinde kullanmak mümkün. Bu uygulama şimdilik fotoğraf sanatçılarının ve fotoğraf çekmeyi hobi haline getirmiş bireylerin hizmetinde fakat geliştirilen içerikler sayesinde yakın zamanda stüdyolarda ve sokak fotoğrafçılarının elinde de yerini almayı bekliyor.

Prisma ve Sosyal Medya

Prismanın temelinde fotoğraflara sanat efektleri yüklemek yatıyor. Çekilen fotoğrafların bir nevi proje olmasını sağlıyor. Bu tür fotoğraflar Facebook ve Pinterest gibi sosyal medya üzerinde hızla yayılıyor. Program standart fotoğrafçıların ışık ve efektlerinden hariç olarak yapay zeka programı içeriyor. İleri derece renk filtreleri sayesinde etkileyici görüntüler oluşmasını sağlayan prisma uygulaması Haziran ayından itibaren App Store telefonlarda en çok indirilen fotoğraf düzenleme programı olarak tarihe geçmeye hak kazanmış gibi görünüyor. Prisma android indirmek için programın 3.1 seviyesini açmak gerekiyor. İos için bu seviye 8.1’ dir. akıllı telefonları İos veya android ile uyumlu olan kişiler bu programı kolaylıkla indirebilirler.

İÇERİK ETİKETLERİ:
Puanlama özeti
YORUMSUZ

YORUM YAP

Güncel kalmak istiyor musunuz?

E-bültenimize abone olun güncel içeriklerimizden anında haberdar olun. Yaşam, Aile, Seyahat, Finans ve daha birçok konuda içeriklerimizi takip edin.

Teşekkürler