Home / Seyahat  / Marmaris’te Gizli Cennet Selimiye

Marmaris’te Gizli Cennet Selimiye

Bir sonraki tatil planınız için değerlendirmeye almalısınız

Yüksek gelir sahibi olan kişiler dışında hemen her birey tüm yıl giderlerini karşılayabilmek adına yoğun bir tempoyla çalışır ve yılda sadece 2 veya 3 hafta kadar tatil yapma imkanına sahiptir. Bu tip kişiler normal olarak yıl içinde biriktirdiği stresi vücudundan atmak için sesiz sakin ve huzur dolu bir alanda tatillerini geçirmek isterler. İşte bu isteğin tam anlamıyla karşıtı olan Marmaris’te Gizli Cennet Selimiye, şehrin kalabalığından, gürültüsünden ve insanların karmaşasından çok uzak doğallığını kaybetmeyen yerlerden biridir. Birçoğumuzun hayalinde küçük bir kasabada saflığını kaybetmeyen insanlarla yaşamak vardır. Şehrin pek çok kolaylığı insanlara sunsa da içinde dönen entrikalardan her birey payını aldığı için herkesin özünde sıcak ilişkilerin olduğu bir yerde yaşama isteği vardır. Bunu yaşamınızın tamamında gerçekleştiremeseniz de bir süreliğine istediğiniz bu sıcak ilişkileri kurabileceğiniz Selimiye bölgesini mutlaka ziyaret etmeli ve el değmemiş güzelliğini keşif etmelisiniz. Peki, Selimiye Ulaşım açısından nasıl bir yerdir? Şehir merkezlerinde olduğu gibi her dakika otobüs, taksi gibi ulaşım araçlarını bulmanıza imkan yoktur. Ancak Marmaris’e ulaştığınızda, Marmaris garından Selimiye istikametine belli saatlerde giden minibüsler bulunmakta olduğundan kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bu bölgeyi ziyaret edecekler için Selimiye’de Nerede Kalınır? Sorusu tabi ki önemlidir. Bölgede 5 yıldızlı lüks otelleri bulamazsınız ama son derece şirin ve güler yüzlü işletmecileri olan birçok pansiyon vardır. Her bir pansiyon butik otel tarzında son derece ilgili ve temiz olduğu için herhangi birinde sorunsuzca konaklama yapabilirsiniz. Ancak yelken sporuna ilginiz varsa bu noktada tavsiyemiz Grit Pansiyon olacaktır. Çünkü bu pansiyon işletmesi konuklarına yelken eğitimi vermektedir. Dolayısıyla bölgeyi ziyaret edenler için keyifli bir tatilin yanı sıra farklı deneyimler de kazanılabilir. Bir başka önemli husus ise Selimiye’de Ne Yenir? Konusudur. Önce kahvaltıdan başlamak gerekirse son derece zengin çeşitliliğe sahip kahvaltı ikramlarının sunulduğunu söyleyebiliriz. Öğle ve akşam yemekleri için börek çeşitleri, mantı ve deniz ürünleri ağırlıklı şekilde yapılmaktadır. Özellikle bölgede ahtapot salatası ve ızgarası bir hayli tutulmakta ve mutlaka denenmelidir.

Son yıllarda turizm bakımından önceki döneme göre daha hareketli günler geçiren bölge ziyaret eden kişiler tarafından tam not alması sonucunda adını hızla duyurmaya başlamıştır. Tertemiz denizi ve doğası ile huzur kasabası olarak adlandırılabilir Selimiye’de Alışveriş ise yerel halkın ve ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek niteliği taşımaktadır. Büyük AVM’ler, çoklu mağazalar bulunmasa bile her aradığınızı bulabileceğiniz küçük mağazalar yer almaktadır. Sakinlikten keyif alan kişiler, emekliler ve kalabalık tatil yapmak isteyen genç guruplar için ideal bir nokta olan bölgede doğa yürüyüşleri yapabilir, tekne turlarına çıkabilir ve yerel halkı ile keyifli sohbetler edebilirsiniz. Ancak Selimiye Gece Hayatı konusunda hareketli bir yaşam beklentisi olanlar için uygun bir alan değildir. Çünkü bölgede bar, clup gibi mekanlar yoktur. Burada gürültüden uzak kişilerin kendi imkanlarıyla eğlenebilecekleri bir yaşam şekli sürmektedir.

İÇERİK ETİKETLERİ:
Puanlama özeti
YORUMSUZ

YORUM YAP

Güncel kalmak istiyor musunuz?

E-bültenimize abone olun güncel içeriklerimizden anında haberdar olun. Yaşam, Aile, Seyahat, Finans ve daha birçok konuda içeriklerimizi takip edin.

Teşekkürler