Home / Eğlence  / Mangal Yaparken Sizi Cool Gösterecek 10 Tavsiye

Mangal Yaparken Sizi Cool Gösterecek 10 Tavsiye

Mangalı yakabilmek, başlı başına yeterli değil. Aynı zamanda cool görünmeniz gerek :)

Erkeklerin bu hayatta ki en büyük sorumluluklarından birisi kuşkusuz mangaldır. Durum böyle olunca mangal başında olan erkeklerin havalı görünmek zorunda olma hissi doğuyor. Bu durumda ise bazı erkekler yanlış hamleler yaparken bazıları da ne yapmaları gerektiği konusunda bilgi sahibi olamıyorlar. Ancak mangal başında cool olmanıza yardımcı olacak bazı detaylar vardır. Bu detayları göz önüne aldığınız zaman kesinlikle ortamda en havalı olan şey olan mangal yapmanızın yanı sıra bir de mangal başında cool olmanız ortalığı yıkıp geçirecektir. Öncelikle üzerinize giydiğiniz kıyafetin ne kısa ne de çok uzun olması gerekir. Ne çok bol olacak ne de çok dar. Bu önemi gösterdikten sonra altına giyeceğiniz bir spor ayakkabı ve kafanıza takacağınız havalı bir şapka ile mangalın başına geçmeye hazırsınız. Ardından izlemeniz gereken yollar;

1-) Kendinizden Emin Durun

Kesinlikle attığınız adımdan etrafa attığınız bakışa kadar kendinizden emin hareketler edin. Özellikle ateşi yakarken ya da etleri pişirirken yüz mimikleriniz bile oldukça önem taşımaktadır.

2-) Mangal Ateşi Yakarken

Mangal ateşini yakmadan önce mutlaka tutuşturucu kullanmamanız gerektiğini unutmayın. Yani topladığınız çalı çırpıyı getirip kendiniz o ateşi yaktığınız zaman işler daha farklı yürüyecektir ve etrafa karşı bir erkeğin yapması gerektiğini yaptım imajını yansıtacaksınız.

3-)Etleri Şişe Siz Saplayın

Küçük bir detay gibi görünse bile aslında işin en önemli kısımlarından birisi etin saplanmasıdır. Eğer etleri mangal başında seri bir şekilde ve etrafa bakışlar atarak saplarsanız emin olun etraftaki herkesin dikkati sizin üzerinize olacaktır.

4-)Yelpaze Kullanımı

Kesinlikle olayın asıl kalbi bu durumdur. Çünkü yelpazeyi tutuş tarzınız bile sizi bir anda en yükseğe çıkartabilir. Yani işin özeti olarak yelpazeyi sıkı bir şekilde elinize yakıştırarak tutmanız gerekir ve yelleme işlemini gerçekleştirirken ise sadece bileğinizden güç alıp yelleyerek dışarıya güzel bir izlenim verebilirsiniz.

5-)Etleri Mangala Koymak

Etleri mangala koyarken kesinlikle birer birer ve yavaşça koymanız gerekmektedir. Çünkü her şişi yavaşça mangalın üzerine bıraktığınızda ilk gelen o yanma sesi çok etkileyici olup tam o esnada havalı bir şekilde hareket etmeniz gerekmektedir.

6-)Etleri Yememek

Mangal sırasında kesinlikle etleri yemekten kaçınmalısınız.

7-)Hızlı Pişirmek

Etleri ne kadar erken pişirirseniz bu durum sizin için bir o kadar avantaj olacaktır.

8-)Çabuk Hareketler

Gerçekleştireceğiniz hareketler seri bir şekilde yaparak dikkatleri üzerinize toplayabilirsiniz.

9-)Mangaldan Sonra Servis

Etleri piştikten sonra servisi gerçekleştirirken orada bulunan gereçleri en doğru ve en havalı şekilde kullanmanız gerekir.

10-)Mangalı Kapatmak

Mangal ile işiniz bittikten sonra ateşi söndürüp mangalı kapatmanızı ihmal etmemeniz ve bunu dikkatli ve özenli bir şekilde yapmanız sizi mangal yaparken gayet cool gösterecektir.

Ve Son Olarak, Siz Siz Olun Bu Hallere Düşmeyin 🙂

İÇERİK ETİKETLERİ:
Puanlama özeti
YORUMSUZ

YORUM YAP

Güncel kalmak istiyor musunuz?

E-bültenimize abone olun güncel içeriklerimizden anında haberdar olun. Yaşam, Aile, Seyahat, Finans ve daha birçok konuda içeriklerimizi takip edin.

Teşekkürler