Home / Genel  / Makyaj Hakkında İşinizi Kolaylaştıracak Küçük İpuçları

Makyaj Hakkında İşinizi Kolaylaştıracak Küçük İpuçları

Makyaj yapmadan önce mutlaka okuyun

Kadınların dünyasında makyaj konusu her zaman yer aldı. Gerçekten de çirkin kadın yoktur, kendisine bakmasını bilmeyen kadın vardır sözünü doğrularcasına makyaj yapma kadınların görünüşünü çok değiştiriyor. Kişisel bakımın, kendine özen göstermenin bir parçası olarak kabul edilebilir. Bu konuda dikkat edilmesi gerekense makyajın derecesi. Ağır makyajlar her zaman risk taşır. Günümüzün modern, aktif ve kendine güvenen kadınları hafif ama kendilerine yakışan makyajları tercih ediyorlar ve yerden göğe kadar da haklı oluyorlar. Uygun olmayan bir makyaj insanı olduğundan daha yaşlı gösteriyor.

Güzelliğin ayrılmaz parçası makyaj hakkında işi kolaylaştıran ipuçları her zaman için kadınların sevdiği konular arasında. Arkadaş sohbetlerinin en popüler konularından.

  • Fondöten, allık, rimel, göz kalemi, far, pudra ve ruj iyi bir makyaj için gereken malzemeleriniz. Cildi kapamaya yarayan fondöten seçimine dikkat edin. Kalın fondötenler insanı yaşlı gösterir. Aynı zamanda fondötenden sonra pudra kullanın, bu yüzünüzdeki parlamayı önler. Pudranın rengini ise yaz ve kış farklı seçin. Yazın kullanacağınız renkler daha açık olsun. Güneş bu mevsimde yüzünüzü zaten doğal olarak bronzlaştıracaktır.
  • Göz makyajı konusunda ise toz farları tercih edin. Çok daha parlak ve çok daha iyi bir görünüm elde edersiniz. Göz farlarının seçiminde gözlerin rengi ve kıyafet de devreye girer. Uyum içinde olmak temel kriteriniz olmalıdır. Metalik renk kullanmayın.
  • Sıra allık seçimine geldi. Fırçanızın uzun ve yumuşak uçlu olması gerektiği makyaj hakkında işinizi kolaylaştıracak küçük ipuçları arasındadır.
  • Rimeller gözleri iri gösterirler. Doğru bir rimel kullanımıyla kısa kirpikleri uzun ve dolgun gösterebilirsiniz. Ama bu konuda makyözler alt kirpikleri boyamamaktan yana. Bu da insanı daha yaşlı gösteren makyaj hataları arasında sayılıyor. Şeffaf rimeller aynı zamanda kirpikleri beslemek için kullanılabilir.
  • Ruj ise bir makyajın en önemli bölümü ve tamamlayıcısı. Ünlü modacılar bir kadının en büyük silahının kırmızı bir ruj olduğu konusunda her zaman hemfikir oldular. Dudak kalemi ile sınırları belirlemek pratik bir yöntem ama rujunuzun rengi dudak kalemizin renginden daha koyu olmalı. Bu da makyajla ilgili ipuçları arasında saylıyor. Gün boyu rujunuzun çıkmamasını istiyorsanız bir peçeteyi dudaklarınızın arasında hafifçe bastırın, sonra rujun üzerine parlatıcı sürün. Böylece kalıcı ruj elde edebilirsiniz.

Yüzünüzü Tanıyın

Yüz biçimine uygun makyaj yapmak da çok önemlidir. Örneğin yuvarlak bir yüzünüz varsa allığınızı elmacık kemiklerinizin altından başlayarak şakaklara doğru sürün. Bu makyajla ilgili bilinmesi gerekenler hakkında çok faydalı bir bilgidir, çünkü yuvarlak yüz çok yaygın bir yapıdır. Yüzünüz köşeli ise direk olarak elmacık kemiklerinizi boyayın, daha yumuşak bir görünüm elde edersiniz. Sonuçta yüz şeklinize uygun, güzel yapılmış bir makyaj aynı zamanda sizin kişiliğinizin de göstergesi olacaktır.

İÇERİK ETİKETLERİ:
Puanlama özeti
YORUMSUZ

YORUM YAP

Güncel kalmak istiyor musunuz?

E-bültenimize abone olun güncel içeriklerimizden anında haberdar olun. Yaşam, Aile, Seyahat, Finans ve daha birçok konuda içeriklerimizi takip edin.

Teşekkürler