Home / Finans  / Kredi Faiz Oranları Düşecek mi?

Kredi Faiz Oranları Düşecek mi?

Hemen hemen herkesin gündeminde olan kredi faiz oranlarıyla ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz

2016 yılının ikinci yarısında olmamıza rağmen en son 2015 yılının ilk yarısında kredi oranlarında düşüş gösteren bankalar şu sıralarda da yeni bir hamle yapmaya hazırlanmaktadır. Ülkenin genelini ilgilendiren ve özellikle vatandaşın zor zamanlarında imdadına yetişen kredi oranları yeni bir düzenlemeyi hak etmektedir. En son olarak 15 Temmuz 2016 yılında yaşanan darbe olayı ile ilgili olarak zor günler yaşadığımız da bir gerçek olduğu için er ya da geç güzel günleri tekrardan yaşamak isteriz. Bankalardan ziyade merkez bankasının elinde olan bir uygulama olduğu için devlete bağlı olarak ve devletin çağrılarını dikkate alarak şimdilerde indirimlerin başladığını söylemek doğru olabilir. Yani merak edilen Kredi Faiz Oranları Düşecek mi? sorusunun en güzel cevabı ise zaten düşmeye başladı diyebilmekteyiz. Yüzdelik dilime bakarak %1 üzerinde olan oranlar şimdilerde %1’in altına düşmeye başlamıştır bile.

Bu da demek oluyor ki, beklenen gün geldi ve artık herkesin yüzü gülecek. Faiz oranlarının düşmesi ile piyasanın canlanması ve daha aktif hale gelmesi de göz önünde bulundurulmalı ve mümkün olduğunca en karlı bankalardan teklif alınmalıdır. Bireysel krediler, konut kredileri ve araç kredileri yanı sıra bir de ticari kredilerde de oranların yavaş yavaş düştüğünü ve daha da düşeceğini söyleyebiliriz. Hayatımızda yer alan ve çok fazla takip ettiğimiz Kredi Faiz Oranları sayesinde daha karlı yatırımlar yapabilir ve kazancımıza kazanç katabiliriz. Ülkemiz ekonomisinin daha iyi yerlere gelebilmesi ve hayatın ne olursa olsun devam ettiğini ispatlamak adına alınan kararlar doğrultusunda her zaman için tüketicinin karlı çıktığını dile getirmek doğrudur. Mümkün olduğunca doğru yerlerde ve doğru işlerde kredi talepleri yapmak gerekir.

Hemen hemen 2016 ağustos ayının ilk haftalarında düşüşe geçen kredi faiz oranları için en yakın banka şubenizden veya çalışmakta olduğunuz bankalardan bilgi alabilirsiniz. Sadece bununla kalmayarak haberlerde ve televizyonlarda reklamının döndüğüne de şahit olabileceksiniz. Yükselmeden ziyade düşüşe devam edileceği belirtilen krediler için planlarınızı uygulayabilir ve kullanımlarda bulunabileceksiniz. Hangi alanda ihtiyacınız varsa şimdi daha uygun rakamlara kredi kullanarak daha az faiz ödeyeceğiniz için elinizi çabuk tutmalısınız. Bireysel veya ticari ayırt etmeksizin özellikle banka kredi notunuz yüksek ise daha uygun rakamlarda Kredi Faiz Oranları alabilirsiniz. Önümüzün bayram olduğunu düşünerek şimdilerde bayram kredileri de hazırlanmakta ve siz müşterilere sunulmaktadır. Güncel tedirginliğin ortadan kalkması ve normal hayata dönülmesi için acil kan olarak gündeme gelen bu uygulama sayesinde herkes hayatına kaldığı yerden devam edecektir. Sadece sıfırdan kredi almak için değil aynı zamanda elinizde var olan özellikle konut kredileriniz için de yeni yapılanmalar yaparak düşük faiz oranlarından faydalanabileceğinizin de altını çizmek isteriz. Böylece son olarak bilmemiz gereken, kredi faiz oranlarının yükselişe değil de son derece düşüşe geçtiğidir.

İÇERİK ETİKETLERİ:
Puanlama özeti
YORUMSUZ

YORUM YAP

Güncel kalmak istiyor musunuz?

E-bültenimize abone olun güncel içeriklerimizden anında haberdar olun. Yaşam, Aile, Seyahat, Finans ve daha birçok konuda içeriklerimizi takip edin.

Teşekkürler