Home / Eğlence  / Korku Filmlerinin Sıra Dışı Çekiciliği

Korku Filmlerinin Sıra Dışı Çekiciliği

Her ne kadar geceleri uykumuzun kaçmasına sebep olsa da, korku filmlerinin yeri ayrıdır

Pek çok insan film hayranlığını içinde bulundurmaktadır. Vizyona giren tüm filmleri titizlikte takip ettiği gibi eski filmleri de aralıksız izleyerek bir tutkunluk haline getirmişlerdir. Bu tutkunluk gerçekten çok zevkli ve güzel bir bağımlılıktır. Pek çok türü takip eden kullanıcıların var olduğu gibi özellikle bazı kategorilere daha yatkın olan kişiler de mevcuttur. Aslında bu bir hobidir. Tüm diğer hobiler gibi zamanı güzel değerlendirmek ve stres atmak için başarılı bir hobidir. Fakat içlerinde bir kategori bağımlılığı vardır ki bunun stres attırması gereken bir hobi olması gerekirken aksine strese sokmaktadır. O kategori Korku Filmleri! Şimdi ne demek istediğimiz daha iyi anladınız galiba. Fakat stres haline büründürse dahi bu türün insanlar için ayrı bir çekiciliği olduğu inkar edilemez bir gerçektir.

Korku filmleri ilk olarak arkadaş ortamlarında bir anda seçilen tür niteliği olmaktadır. Kurnaz bir kişi biraz da eğlenmek adına söylediği ve sevdiği korku filmini izleme seçeneği sunar. Sonucunda her ne kadar kişiler gerilse dahi ortaya komik durumlar çıkmıyor değil. Özellikle gerileme fazla dayanamayan kişilerin verdiği ani tepkiler arkadaş ortamında eğlence durumuna dönüşüyor. Bu durum böyle olunca korku filmlerinin de çekiciliği artıyor hali ile. Bu başlığı okuduğunuza göre siz de bir korku filmi severisiniz ve arkadaş ortamında bu türü izleme teklifini sunan kişisiniz galiba. Eğlenceli bir yapınızın olduğu kesin. Korku filmini çekici bulmak bunun belirtilerinden biridir.

Korku filmini çekici bulan kişilerin bazıları stres ve heyecan bağımlısı kişiler desek doğru olur. Sonuçta her korku filmini her insanın kalbi kaldıramaz. Hatta bazı korku filmi sahneleri vardır ki gerçekten nefes kesip kalp durduracak cinstendir. Fakat bu türe aşık kişiler için bu durum adeta sigara bağımlılığı gibi bir durumdur. O heyecanı tatmak için saatler araştırma yapar ve en doğru korku filmini bulur. Bu his aslında çok keyifli bir durumdur. Bu da korku filmini diğer kategorilerden daha çekici bir hale getirir.

Duyulan heyecanın tarifi ayrı bir çekici olan korku filmleri bağımlıları giderek artmaktadır. İlerleyen sinema sektörünün grafiklerinin de artması ile artık çok daha kalite korku sahneleri çekilmektedir. Durum bu noktaya varınca kişiler sahneleri gerçek gibi yaşar hale geldiler. Özellikle üç boyutlu film sektörünün artışı ile korku filmlerine de yansıtılan üç boyut izleyenlere sahnedeki korkuyu an ve an içlerinde yaşatıyor. Bu salonlarda durumdan fazlası ile etkilenip sağlık sorunları dahi yaşayanlar olunca bu tarz yüksek seviye korku yaşatan filmler için 18 değil hatta 21 yaş üstü izleyici kitlesi yasağı dahi getiriliyor. Böylesine bir heyecan tabi ki bir insan için çok çekici ve zevkli bir durum haline gelmektedir.

İÇERİK ETİKETLERİ:
Puanlama özeti
YORUMSUZ

YORUM YAP

Güncel kalmak istiyor musunuz?

E-bültenimize abone olun güncel içeriklerimizden anında haberdar olun. Yaşam, Aile, Seyahat, Finans ve daha birçok konuda içeriklerimizi takip edin.

Teşekkürler