Home / Eğlence  / Kitaro 15 Kasımda Türkiye’de

Kitaro 15 Kasımda Türkiye’de

Büyük ustayı dinlemek istiyorsanız, şimdiden yerinizi ayırtın

Dünyaca ünlü müzisyen olan Kitaro’yu aslında 80’li yıllarda TRT’de yaptığı müziklerle hepimizin hafızasında yer alıyor. Kitaro asıl adı ile Masanori Takahaşi’dir ve New Age müziğinin en başarılı isimlerindendir. Biraz daha sanatçılar arasından sivrilerek çıkmasının nedeni ise olmasının gereğinin tersine eserlerinde batı formatı olan ezgiler yerine uzak doğu kültürünün ezgilerini taşır. Oldukça büyük bir başarı yakalayan Kitaro Ülkemize 15 Kasımda gelerek sevenlerine harika bir konser deneyimi yaşatacak. Müzik piyasasında bulunduğu zamandan bu yana Grammy ödülü, Altın Küre ödülü  ve En İyi Orijinal Film Müziği ödüllerini kazanmıştır. Böylesine fantastik bir müzik yapan sanatçıyı dinlemek her sanat sever için inanılmaz bir deneyim olacaktır. Bir diğer ayrı konu ise Kitaro’nun nota bilgisinin olmamasıdır. Nota bilgisi olmamasına rağmen enstrümanlarda oldukça başarılı olan Kitaro, birden fazla enstrümanı başarıyla çalabilme yeteneğini göstermiştir. Nota kullanmak yerine de bunları resim yolu ile öğrenmiştir.

Kendi müzik tarzını yaratarak oldukça farklı bir noktaya gelen Kitaro bilindiği üzere yıllar 1980’leri gösterdiği zaman TRT’deki bir programda bestelerini paylaşmıştır ve hepimizin beğenisini kazanmıştır. Bu yüzden kesinlikle başarılı olan farklı bir sanatçı kimliğine sahip olan deneyimli müzisyen sevenleri için 15 Kasım’da Ankara Congresium, ve 16 Kasımda ise İstanbul Zorlu PSM’e geliyor . Harika bir konserin temelinin atıldığı şimdiden bellidir. Çünkü daha önce yine Türkiye’de konsere gelen Kitaro bu konserde de oldukça başarılı bir sahne yaparak konsere gelen herksin beğenisini kazanmıştır.  Eğer uzak doğu kültürüne ait olan ezgileri dinlemek sizleri de sakinleştiriyorsa bunu usta bir el tarafından dinleyerek bu alacağınız hissi ve zevki iki katına çıkartacaktır.

Uzun yıllardır müzik dünyasının içinde olan büyük sanatçı her geçen gün sevenlerinin sayısını arttırarak aldığı sahnelerde kazandığı başarıyı ve beğeniyi de arttırır. Eğer siz de TRT’den hafızanızda kalan Kitaro’yu tekrar dinlemek istiyorsanız hatta canlı bir şekilde sahne şovuna tanıklık etmek istiyorsanız yerinizi ayırtmalısınız. Farklı müzik tarzıyla ilk başta tepkiler görmesine rağmen ve New Age müziğinin temasını değiştirmesiyle oldukça tepki çeken Kitaro zaman geçtikçe yaptığı işin kalitesi ile hakkından söz edilmeye başlanmıştır. Böylesine usta bir sanatçıyı yakından görmek için daha fazla beklemeden ayarlamalarınızı yapın ve harika bir geceyi yaşamaya hazır olun. Kitaro en sevilen şarkılarıyla sizleri bu muazzam olacak konserde ağırlayarak geceyi süsleyecektir.

İÇERİK ETİKETLERİ:
Puanlama özeti
YORUMSUZ

YORUM YAP

Güncel kalmak istiyor musunuz?

E-bültenimize abone olun güncel içeriklerimizden anında haberdar olun. Yaşam, Aile, Seyahat, Finans ve daha birçok konuda içeriklerimizi takip edin.

Teşekkürler