Home / Yaşam  / İstanbul’da Toplu Taşımada Yer Bulmanın Verdiği Haz

İstanbul’da Toplu Taşımada Yer Bulmanın Verdiği Haz

Zordur metropolde yaşamak. Hele bir de iş yeriniz karşı taraftaysa

Bilindiği gibi İstanbul metropol olan bir şehirdir. Metropol olan şehirlerde ise yaşamak oldukça zordur. Daha doğrusu buna alışkın olmayanlar için durum tamamen böyledir. Buna trafik, barınmak, yemek gibi konular fazlasıyla verilebilir. Çünkü kalabalık bir toplumda istediğini yapabilmek düşünüldüğünden çok daha zordur. Örneğin Avrupa yakasında oturan birisi olmanıza rağmen iş yeriniz Asya kıtasında ise oldukça zor deneyimler sizi beliyor olacaktır. Çünkü aracınız olsa trafik sorunu sizi oldukça hayatta zor bir duruma sokacakken toplu taşıma kullansanız bambaşka bir dert olacaktır. Çünkü aynı trafiği sabahın erken saatlerinde kalabalık olan bir toplu taşıma üzerinde yaşamanız sizi hayattan bezdirme noktasına kadar gelecektir. Bu durumu kendi lehinize çevirmenizin tek yolu ise boş bir koltuk bularak oturmanızdır. Ancak bu durum hemen hemen hiç mümkün olmaz ve siz de bu yüzden güne neredeyse tamamen demoralize olarak başlarsınız. Ancak sabah işe giderken bindiğiniz toplu taşıma aracında boş bir koltuk görürseniz ve oturursanız aldığınız hazzın tarifi kesinlikle olmayacaktır. Çünkü saatlerce trafikte kalsanız bile sizi yoracak bir durum ortada olmayacaktır.

Bu durum sadece sabahları işe giderken olan bir durum değildir. Gün içinde ya da gün sonunda uzak bir mesafeye gideceğiniz zaman tabii ki trafik detayını da düşünürsek toplu taşıma araçları her türlü kalabalık oluyor. Ve aceleniz olduğu zamanlar da bu trafik çilesi içinde kalabalığın da etkisiyle yaşadığınız agresiflik boş bir koltuk gördüğünüz zaman yerini tamamen mutluluğa bırakıyor. İstanbul gibi büyük bir şehirde ulaşım demek aslında hayat kelimesini  karşılığı demek yanlış olmaz. Bu yüzden gününüzün büyük bir kısmını trafikte ve ulaşım araçlarında geçiriyorsunuz. Zaten eğer kendi şahsi aracınız yoksa toplu taşıma araçlarına binmek zorunda kalıyorsunuz. Bu süre içinde de sürekli ayakta kalmak ciddi bir yorgunluk ve stres yaşamanıza neden olacaktır. Ancak saatlerce ayakta kaldığınızı düşünürseniz ve boş bir koltuk bulursanız alacağınız haz inanılmaz derece de büyük olur. Çünkü artık bu durumu yaşamak çok zor olduğu için ve neredeyse imkansız olduğu için karşılaştığınız zaman çok mutlu olacaksınız.

Artık herkes bu konuda biraz daha bencil olduğu için toplu taşıma araçlarında kendilerine boş koltuk bulmak için fırsat kolluyorlar. Bu yüzden şans eseri ya da kendi çabanızla bu başarıyı elde ettiğiniz zaman artık siz de kesinlikle başarılı sayılacaksınız ve kendinizi böyle hissedeceksiniz. Çekeceğiniz eziyet yarı yarıya ortadan kalkıyor olacaktır. Sürekli olarak dur kalk yapan toplu taşıma araçlarında ayakta olmak vücudunuzu inanılmaz yorarken oturmanız bu durumu tam tersine çevirecektir ve uykunuzun gelmesine kadar devam edecektir. Büyük ve kalabalık olan şehirlerde toplu taşıma araçlarında boş koltuk bulmak çok büyük bir haz duygusu yaşatır olma noktasına gelmiştir.

İÇERİK ETİKETLERİ:
Puanlama özeti
YORUMSUZ

YORUM YAP

Güncel kalmak istiyor musunuz?

E-bültenimize abone olun güncel içeriklerimizden anında haberdar olun. Yaşam, Aile, Seyahat, Finans ve daha birçok konuda içeriklerimizi takip edin.

Teşekkürler