Home / Genel  / İstanbul’da En Güzel Gün Batımı Noktaları

İstanbul’da En Güzel Gün Batımı Noktaları

İstanbul'da yaşayanlar çok şanslılar!

İstanbul bilindiği gibi iki kıtayı birbirine bağlayan bir geçiş noktası özelliği taşımaktadır. Bu nedenle İstanbul’da yaşayanları aslında büyük bir fırsat beklemektedir. Bir kıtadan oturduğunuz yerden diğer kıta üzerinden güneşin batışını izleme şansını yakalayabilirsiniz. Bu harika anları yaşamak için bilmeniz gereken tek şey gün batımının İstanbul üzerinde en güzel nereden göründüğüdür. Bu açıdan sizlere İstanbul üzerinden en güzel gün batımının göründüğü yerlerden bahsedelim. Güneşin İstanbul’un güzelliklerini yansıtarak kaybolduğunu düşünürsek görmeniz gereken yerler;

Üsküdar: Zaten büyük bir geçmişi olan bu semt beraberinde İstanbul’un önemli yapılarını da bünyesinde bulundurmaktadır. Özellikle Kız Kulesi ardından batan güneşi izlemek sizi kendinizden alacaktır.

Moda Sahili: Eğer biraz daha romantik bir ortam istiyorsanız da Moda Sahilini seçmek yanlış bir tercih olmayacaktır. Çünkü moda sahili gün batımı ile birlikte ayrı bir romantizm yaratma imkanı oluşturuyor.

Adalar: Vapur aracılığı ile adalardan geliyorsanız harika bir gün batımı deneyimi sizleri bekliyor olacaktır. Gün batımının kızıllıkları deniz üzerine vurup içinizi ferahlatırken martı sesleri de buna eşlik ediyor ve muazzam bir atmosfer oluşturuyor.

Sarıyer: Eğer doğallık konusuna çok önem veren bir yapınız varsa ve İstanbul’un beton bir hal almasından bıktıysanız gün batımını Sarıyer üzerinden yükselen ağaçların ardından izleyerek kısa bir süreliğine kafanızı tamamen boşaltma şansını yakalayabilirsiniz.

Pierre Loti: Burası adını anlayacağınız gibi Fransız yazar olan Pierre Loti’den almıştır. Bu tepeden yine güneşin doğuşunu izlemek büyük bir keyif almanıza neden olacaktır.

Buzdoğan Kemeri: Gün batımını nereden izlemek isterseniz diye sorulursa kuşkusuz ilk istediğiniz şey yüksek bir yer olması olacaktır. Bu yüzden Buzdoğan Kemeri tepesi size güneşin şehri terk edişini ve İstanbul üzerine çöken karanlığa tanıklık edebilirsiniz.

Eyüp: Burada bulunan Haliç sizlere gün batımını daha da harmanlayarak muazzam bir görüntü oluşmasını sağlıyor. Gün batarken çevreye saçtığı o harika renkler Haliç ile birleşerek görenleri adeta büyülüyor.

Haydarpaşa Garı: Biraz daha otantik bir ortam olduğunu göz önüne alırsak klasik sevenler için kesinlikle gün batımının vazgeçilmez adresi olacaktır. Harika bir gün batımı  sizleri bekliyor olacaktır.

Taksim: Belki çok kalabalık olduğunu göz önüne alırsak burası size saçma gelebilir ancak gün batarken çevreye armağan ettiği mükemmel renkler taksim sokaklarını adeta boyuyor ve sizi kendinizden geçiriyor.

Eminönü: Bu kalabalık arasında gün batımının hayatın üzerine olduğunu görmek sizi adeta doğallık içine alacak ve büyük bir haz almanıza yardımcı olacaktır.

İstanbul Boğazı: Kesinlikle İstanbul’da yaşıyorsanız bir kez olsun güneşin batışını buradan izlemelisiniz. Çünkü İstanbul denildiği zaman hemen hemen herkesin ilk aklına gelen yerlerden birisinde güneşin batışı izlemek daha farklı bir duygu hissettirecektir.

İÇERİK ETİKETLERİ:
Puanlama özeti
YORUMSUZ

YORUM YAP

Güncel kalmak istiyor musunuz?

E-bültenimize abone olun güncel içeriklerimizden anında haberdar olun. Yaşam, Aile, Seyahat, Finans ve daha birçok konuda içeriklerimizi takip edin.

Teşekkürler