Home / Teknoloji  / iPhone İçin En İyi Ücretsiz Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

iPhone İçin En İyi Ücretsiz Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Instagram’da size fazladan birkaç yüz beğeni kazandıracak iPhone için en iyi ücretsiz fotoğraf düzenleme uygulamaları.

Hadi itiraf edin, akıllı telefonunuzun aklının yarısını fotoğraf çekmek ve fotoğraf düzenleme programları için kullanıyorsunuz. Yoksa hepimiz hala 3310 kullanıyor olurduk, değil mi? Fotoğraf sevdamız bizi selfie çubukları ile tuhaf pozisyonlara sokadursun, biz sonuca bakalım.

 

İster amatör ister profesyonel olun, çektiğiniz fotoğraflara sınıf atlatacak, onlara filtreler, ışık efektleri, yazılar ve çıkartmalar eklemenizi sağlayacak, yüzünüzdeki sivilce lekelerini yok ederken vücudunuzda bazı bölgeleri inceltip bazılarını da büyütecek ve en nihayetinde de Instagram’da size fazladan birkaç yüz beğeni kazandıracak en iyi ücretsiz fotoğraf düzenleme uygulamaları listesindeki bedava uygulamalar için telefonunuzda şimdiden yer açsanız iyi olur.

 

iPhone için en iyi fotoğraf uygulamaları arasından sizin için en iyi olanı seçmek hiç kolay olmayacak çünkü hepsi gerçekten çok başarılı. Android kullanıcıları bu seferlik kusura bakmasın, içlerinde Google Play’den de indirebilecekleriniz mevcut ancak bunların tamamı 5 üzerinden 4 ve daha fazla puan alan ücretsiz iOS uygulamaları. Ama hemen hemen herkesin kullandığı VSCO uygulaması 3.9 puan aldığı için ve rüştünü çoktan ispatladığı için de Adobe uygulamaları listemizde yer almadı.

 
iPhone İçin En İyi Ücretsiz Fotoğraf Uygulamaları
 

Snapseed
29 farklı düzenleme özelliği ve filtre ile fotoğraflarınız sanki bir stüdyoda çekilmiş ve profesyonel biri tarafından rötüşlanmış gibi duracak. Tek kelime ile muhteşem bir uygulama.

Lens Distortions
Fotoğraflarınıza dramatik bir hava katmak isterseniz bu uygulama ile çeşitli ışık ve lens parlamaları, yağmur ve sis efektleri ve çok daha fazlasını ekleyebilirsiniz.

AirBrush – Selfie Retouch Edit
5 üzerinden 4.9 alarak neredeyse kusursuz bir fotoğraf rötüşlama uygulaması olduğunu ispat eden bu uygulama ile selfie estetiği (evet böyle bir şey var) yaptırmanıza gerek kalmayacak. Dişleriniz, cildiniz, bacak boyunuz, dudaklarınız artık hayal ettiğiniz gibi görünecek; en azından fotoğraflarda!

PicsArt Photo Studio
500 milyondan fazla indirilen bu uygulamanın kullanıcıları yanılıyor olamaz. Aklınıza gelebilecek her türlü kolaj, çizim ve sticker (çıkartma) ile fotoğraflarınızı hayal ettiğiniz şekle sokabilirsiniz.

Photo Editor by Aviary
New York Times tarafından en iyi uygulamalardan biri seçilen bu uygulamada fotoğraflarınızı HD, manzara, yemek, portre ve gece modunda düzenleyebilir, 100’den fazla ücretsiz filtre ve diş beyazlatma, cilt pürüzsüzleştirme gibi özelliklerle fotoğraflarınızı güzelleştirebilirsiniz.

The LINE Camera – Photo Editor
5000 damga ve kendi çizimlerinizden damga üretme imkanı, 100 farklı çerçeve, 100 yazı stili, 30 adet eğlenceli filtre otomatik fotoğraf güzelleştirme özelliği ile en iyi fotoğraf uygulamalarından biri.

YouCam Perfect – Photo Editor
Bu selfie kusursuzlaştırma uygulaması ile bir tıkla gözlerinizin daha canlı ve yüzünüzün daha ince görünmesini, kırışıklıkların ve kızarıklıkların ise tamamen kaybolmasını sağlayabilirsiniz.

Camera360 – Selfie Sticker Cam
800 milyon kullanıcısı ile Apple tarafından iki kere en iyi fotoğraf uygulamalarından biri seçildi. Daha fazla söze gerek yok, indirin ve fotoğraflarınızın basit sticker’lar ile ne kadar güzelleşebileceğini kendiniz görün.

Rookie Cam – Photo Editor & Filter Camera
Profesyonel bir fotoğraf makinesi ile yapabileceğiniz her şeyi bu uygulama ile de yapabilir, fotoğraf çekerken 156 filtre arasından dilediğinizi seçerken, “Blur” efekti ile de çektiğiniz objenin ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz. Kolaj özelliği, güzellik filtreleri ve 60 farklı ışık ve doku efektinden bahsetmiyoruz bile…

Fotor – Photo Editor & Collage
“Mini Photoshop” olarak görülen bu ücretsiz uygulamada bulunan onlarca filtre ve efekt ile tek tıkla fotoğraflarınızı düzenleyebilir ve paylaşabilirsiniz. Uygulamaya her hafta yeni etiket, çerçeve, filtre ve fontlar da ekleniyor.

Prisma Photo Editor
Fotoğraflarınızı birer sanat eserine dönüştürmeyi vadeden bu uygulamada Munk, Picasso gibi ünlü ressamların tarzını modern sanat filtreleri ile kendi fotoğraflarınıza kopyalayabilirsiniz.

Rakuga Cute
4,5 milyon kullanıcısı olan bu uygulama ile fotoğraflarınıza -adındaki Cute’dan da anlaşılacağı gibi- sevimli çıkartmalar, çerçeveler ve yazılar ekleyebilir, yüzünüzü beyazlatarak Japon anime karakterlerinden rol çalabilirsiniz.

B612 – Beauty & Filter Camera
1500’den fazla çıkartması, gerçek zamanlı cilt düzgünleştiricisi, farklı fotoğraf türleri için sayısız filtresi ve video çekerken çizim yapmanızı sağlayan farklı özellikleri olan bir uygulama.

Darkroom – Photo Editor
Karanlık oda uygulaması ile RAW ve 12MB’a kadar büyük fotoğraflarınızı düzenleyebilir, kendi filtrelerinizi yaratabilir, ‘Batch’ özelliği tek seferde birden fazla fotoğrafta değişiklik yapabilirsiniz.

Facetune 2
En iyi selfie düzenleme uygulamalarından biri olduğunu bilmeyen çok az kişi kalsa da, bu listeye eklemeseydik gözümüz arkada kalırdı. Bu uygulama ile aklınıza gelebilecek her türlü “kusursuzlaştırmayı” yapabilirsiniz.

RNI Films
Eski Kodak fotoğrafları hatırlar mısınız? Basit ve kullanışlı olan bu uygulama ile dijital fotoğraflarınızı 35mm ile çekilmiş gibi gösterebilirsiniz. Profesyonel fotoğrafçıların severek kullandığı bu ücretsiz uygulamada farklı filtreler ve düzenleme araçları bulabilirsiniz.

Polarr Photo Editor
Dünyadaki pek çok portre ve manzara fotoğrafçısının tercih ettiği bu uygulamada bulunan 100’den fazla profesyonel fotoğraf düzenleme ayarı ve 10’dan fazla efekt ile fotoğraflarınız üzerinde etkileyici değişiklikler yapabilirsiniz.

deneyimli bir editör. iyi bir çevirmen. çömez bir anne.

Puanlama özeti
YORUMSUZ

YORUM YAP

Güncel kalmak istiyor musunuz?

E-bültenimize abone olun güncel içeriklerimizden anında haberdar olun. Yaşam, Aile, Seyahat, Finans ve daha birçok konuda içeriklerimizi takip edin.

Teşekkürler