Home / Eğlence  / En İyi Mobil Oyun 2016

En İyi Mobil Oyun 2016

Birbirinden keyifli ve bir o kadar zorlayıcı en iyi 9 mobil oyunu sizin için seçtik. İyi oyunlar.

Angry Birds 2

Angry Birds’ün böyle bir listeye girebileceğini tahmin etmiyordunuz değil mi? Biz de öyle. Hepinizin bildiği gibi, ilk Angry Birds oyununun ardından çıkan onlarca versiyonundan sonra oyunun kalitesi ve aldığımız keyif oldukça düşmüştü, ta ki Angry Birds2 çıkana kadar… Oyun üzerinde gereğinden fazla o kadar çok zaman harcadım ki bağımlılık yapan o eski Angry Birds’ün geri döndüğünü rahatlıkla söyleyebilirim. Angry Birds 2 bu listede yer almayı kesinlikle hak ediyor.

Download: iOSAndroid

Horizon Chase

Son günlerde yarış oyunları bayatladı desek yanlış olmaz sanırım. Neredeyse her yarış oyunu Need for Speed serisini taklit ediyor (hatta Need for Speed bile kendini taklit ediyor) . Ama sonra birden Horizon Chase geldi ve peşinden o eski yarış oyunlarından aldığımız keyfi de getirdi. Horizon Chase, seri üretim gibi birbirinin aynısı yarış oyunlarından bıkan bünyelere ilaç olacak. Retro grafikler ve 3 butonla oynanabilen basit yapı sizi yanıltmasın. Elinizden bırakamayacağınız derecede sürükleyici ve heyecan dolu yarışlar sizi bekliyor.

Download: iOSAndroid

Pac-Man 256

Hazır eski günlerden konuşmaya başlamışken oyun dünyasının atası sayılabilecek Pac-Man’den söz etmemek olmazdı tabi ki. Fakat bu kez bildiğiniz Pac-Man’den biraz daha farklı ve hatta “daha iyi” demeye cürret edebilirim. Crossy Road ekibi yine çok başarılı bir işe imza atmış. Eski oynanabilirliği koruyan Pac-Man 2, yanında birçok yeni özelliği de getiriyor. Remake nasıl yapılır merak edenler için ders niteliğinde bir yapım.

Download: iOSAndroid

Tap Tap Dash

Eğer listemiz, en çok zaman harcanan oyunlar olarak listelenseydi eğer Tap Tap Dash ilk sıraya rahatlıkla geçerdi.Bu kadar bağımlılık yapan şey nedir bilmiyorum. Keskin refleks isteyen inanılmaz zorlayıcı ve hızlı oynanış mı, yoksa hiç bitmeyen ve giderek zorlaşan bölümler mi karar veremiyorum. Oyunu elimden bırakabilmek için çok zorlandım. Eğer siz de benim gibi, fazla düşündürmeyen, hızlı ve refleks isteyen oyunlardan hoşlanıyorsanız, Tap Tap Dash’den vazgeçemeyeceksiniz.

Download: iOSAndroid

Alto’s Adventure

Şimdiki oyunumuz bir aksiyon oyunu. Ama bildiğimiz aksiyon oyunlarından biraz daha farklı. Bu oyunda dingin ve huzurlu bir şeyler var. Sakinleştirici etkisi yaratan görseller ve hoş arkaplan müziği sizi yüksek tepelerden zıplarken bile rahatlatacak.

Download: iOS

Rayman Adventures

Rayman serisini uzun süredir oynamıyordum. Rayman Adventures’ı oynarken ne kadar çok özellediğimi fark ettim. Rayman sevenler muhtemelen, niye listenin 4. Sırasında yer alıyor diye soracaklardır. Bunun sebebi, oyunun kontrolleri. Alışması gerçekten çok zaman alıyor. Kontroller dışında, çılgın bölüm tasarımları, karakter tasarımları, bölüm tasarımları, göz alıcı animasyonları, sevimli müzikleri ise mükemmel. Kontrollere alışma evresi biraz canınızı sıkacak ama sonrasında çok keyif alacağınızı garanti edebilirim.

Download: iOSAndroid

Lara Croft Go

Lara Croft… Birçok gamerın, özellikle erkek gamerların, favori oyun karakteri. Kendisini çok özlemiştik, nihayet kavuştuk. Harika tasarımları ve yüksek seviyeli tekrar oynanabilme kapasitesine sahip, bulmaca çözme aksiyon/macera türünde bir oyunla karşı karşıyayız. Hiç zaman kaybetmeden Lara Croft ile hasret giderin.

Download: iOSAndroidWindows Phone

Brothers: A Tale of Two Sons

Brothers, piyasaya çıktığı ilk andan beri neredeyse bütün dünya tarafından o müthiş hikayesine büyük övgüler topladı. Bu yüzdendir ki bize söyleyecek çok fazla söz kalmadı. Konsol ekranında güzel tabi ama küçük telefon ekranında nasıl oyanayacağız? diye sorabilirsiniz. Fakat geliştirici ekip, güzel olan hiçbir şeyi kaybetmeden bu işi başarıyla yerine getirmiş. Kesinlikle oynamanız gereken oyunlardan biri ve mobil platforma geldiği için çok mutluyum.

Download: iOS

Transistor

Siz bu satırları okurken, oyunun açılış müziğinin çalmaya başlamasını çok isterdim, oyundan ne kadar çok etkilendiğimi daha iyi anlardınız böylece. Oyun, dudak uçuklatacak kadar iyi gözüküyor, neredeyse PS4 ve PC versiyonları kadar iyi. Oynanabilirlik, seslendirmeler, atmosfer ve daha birçok öğre Transistor’un listenin zirveye geçmesini haklı kılıyor. Transistor, her zaman oynamak isteyeceğiniz bir sanat eseri.

Download: iOS

İÇERİK ETİKETLERİ:
Puanlama özeti
YORUMSUZ

YORUM YAP

Güncel kalmak istiyor musunuz?

E-bültenimize abone olun güncel içeriklerimizden anında haberdar olun. Yaşam, Aile, Seyahat, Finans ve daha birçok konuda içeriklerimizi takip edin.

Teşekkürler