Home / Aile  / En İyi Hafta Sonu Aile Aktiviteleri

En İyi Hafta Sonu Aile Aktiviteleri

Aileniz ile birlikte yapabileceğiniz an iyi hafta sonu aktiviteleri. Daha keyifli bir hafta sonu için önerilerimizi okuyun.

Hafta sonları ailenize ayırmak istiyor ve Pazar kahvaltısı dışında ne yapmak istediğinize karar veremiyor musunuz? Sizin için, fazla masraflı olmayan ama gayet eğlenceli olabilecek en iyi 10 aktiviteyi seçtik.

  1. Yerel Müzeleri Ziyaret Etmeyi Düşünün. Bilmiyor olabilirsiniz fakat, bazı müzelerin haftalık indirimleri ve promosyonları oluyor.Hatta belirli günlerde bazı müzeler ücretsiz olabiliyor. Bu tip harika bir kültürel aktiviteyi değerlendirmelisiniz.
  2. Oyunlar Oyanayabilirsiniz.  Basit ama eğlenceli kart oyunları oynayabilirsiniz. Oyununuza sevdiğiniz kişileri de davet ederek daha keyifli bir hal almasını sağlayabilirsiniz.
  3. Balık Tutmaya Gidin. Yaşadığınız şehrin imkanları el veriyorsa bu seçeneği düşünmelisiniz. Balık tutabilmeniz şart değil, amaç keyifli vakit geçirmek. Birkaç balık tutabilirseniz eğer, akşam yemeğiniz daha lezzetli geçecektir.
  4. Puzzle Alın. Aileniz ile birlikte puzzle üzerinde uğraşmak kesinlikle eğlenceli olacaktır. Bunun yanında, hafıza ve zekanıza faydalı olacaktır.
  5. Arabanızı Yıkayın.  Araba yıkamayı düşünür müydünüz? Saçma geliyor olabilir ama, sıcak günler için gayet eğlenceli bir aktivite. Hatta birkaç su tabancasıyla daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.
  6. Kurabilyeler Yapın. Seçebileceğiniz birçok çeşiti var. Kurabiye yapmak hem lezzetli hem de ucuzdur.Yaptığınız kurabiyeleri komşularınızla paylaşmayı unutmayın.
  7. Mobilyalarınızı Düzenleyin. Bozuk mobilyalarınızı tamir etmek veya eskiyenlere bakım yapmak biraz yorucu fakat oldukça eğlencelidir. Eski moda mobilyalarınıza değişiklik yapıp yeni bir ambians yaratabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan şey biraz iç tasarım fikri.
  8. Çiçek Ekmeyi Deneyin. Eviminiz bahçesi yok demeyin! Saksı kullanarak bu eğlenceli aktiviteyi gerçekleştirebilirsiniz. Etraf biraz kirlenecektir ama buna değer.
  9. Film Gecesi.  Eğlenceli vakit geçirmenin bir diğer yolu ise ailecek film izlemetir. Tabii film seçimi yaparken, ailecek izlenmeye uygun bir film olup olmadığına dikkat etmelisiniz.
Puanlama özeti
YORUMSUZ

YORUM YAP

Güncel kalmak istiyor musunuz?

E-bültenimize abone olun güncel içeriklerimizden anında haberdar olun. Yaşam, Aile, Seyahat, Finans ve daha birçok konuda içeriklerimizi takip edin.

Teşekkürler