Home / Seyahat  / Ege’nin İncilerinden Thassos Adası

Ege’nin İncilerinden Thassos Adası

Rüya gibi bir tatil geçirmek isteyenler Thassos Adası'na!

Yunanistan’da bulunan Thassos adası tam anlamıyla rüya gibi bir yer denecek kadar güzelliğe sahiptir. Son yıllara bakıldığında turizm açısından çığır açmış olan Yunanistan, birçok adası ile sayısız turiste ev sahipliği yapmaktadır. Bunlardan biri olan Egenin İncilerinden Thassos Adası, göz kamaştıran bir doğa ve denize sahiptir. Bölgeye şahsi araç ya da otobüsle gitme imkanı vardır. Ancak Thassos Adası Ulaşım için bazı gereklilikler vardır. Şahsi araçla gidilecekse araç sigortası ve uluslar arası ehliyet sahibi olmanız gereklidir. Bu sayede sadece 8 saat gibi bir zaman diliminde adaya varabilir ve mükemmel güzelliğinin keyfini çıkarabilirsiniz. Bunun yanı sıra otobüsle gidecekseniz yaklaşık 14-15 saat sürecek olan bir yolculuğun sizleri beklediğini bilmelisiniz.

Çevresi 102km olan Thassos adasının başlıca merkezleri Limeneria, Pathos ve Limenas’dır. Ancak adanın iç kısmına doğru ilerledikçe birçok köye rastlamanız da mümkündür. Adada 80 civarı plaj vardır ve her biri bir diğerinden etkileyici güzelliğe sahiptir. Bölgeye ulaştığınızda ilk aklınıza gelen büyük ihtimal Thassos’da Ne Yenir? Düşüncesi olacaktır. Bölgede hemen her çeşit deniz mahsulünü bulmanız mümkündür. Bunun yanı sıra kızartma, salata, cacık, musakka, tavuk ve kuzu çevirme gibi alternatifleriniz de vardır. Dolayısıyla her damak tadına hitap edecek yemek çeşitlerinin var olmasından ötürü beslenme konusunda sıkıntı çekilecek bir bölge değildir. Önemli bir husus ise Thassos’da Gezilecek Yerler konusunda bilgi edinmenizidir. Eğer şahsi aracınızla bölgeyi ziyaret ettiyseniz ortalama 4 saat içinde adanın çevresini gezebilirsiniz ama aracınız yoksa araç kiralamanızı ve adanın her noktasını gezmenizi tavsiye ederiz. Bununla birlikte adanın çevresinde çok fazla tarihi kalıntı bulunmaktadır. Gezintiniz esnasında bu kalıntıları inceleyebilir ve Arkeoloji Müze ziyaretini yaparak tarihi kültürünüzü genişletebilirsiniz. Çevre turunu tamamladıktan sonra zamanınız yettiğince plajlarını keşfetmelisiniz. Özellikle Marble Beach, Aliki Beach, La Scala Beach ve Patos Kasabası görmeniz gereken güzellikler arasındadır.

Peki, Thassos Gece Hayatı nasıl? Diye soracak olursanız, bölgenin sahil kesiminde birçok kafe ile bara rastlamanız mümkündür. Fiyat açısından da uygun olan mekanlarda eğlenebilir ve keyifli zaman geçirebilirsiniz. Ancak bir Marmaris ya da Bodrum gibi alanlardaki gece hayatının hareketliliğini buradan beklemeniz yersiz olacaktır. Her ne kadar eğlenceye yer verilse de çılgın partiler, sabahlara kadar dans gibi etkinliklerin olmadığını söyleyebiliriz. Thassos adasını gezmek ve sıra dışı güzelliklerine şahit olmak için hızlı şekilde hareket ederseniz her yerini 2 gün içinde görebilirsiniz. Ancak zaman kısıtlamanız yok ise bu bölgeye biraz fazla zaman ayıralı ve sindire sindire her noktasını gezerek gördüğünüz güzelliklerden keyif almalısınız. Yeme-içme, alışveriş, gece hayatı, sakinlik, doğa, deniz gibi ne beklentiniz varsa uç noktalarda olmasa da her beklentinize bu adada cevap alabileceksiniz. Fırsatı olan kişilerin mutlaka uğraması gereken adete cennet gibi bir ada olduğunu bilmelisiniz.

İÇERİK ETİKETLERİ:
Puanlama özeti
YORUMSUZ

YORUM YAP

Güncel kalmak istiyor musunuz?

E-bültenimize abone olun güncel içeriklerimizden anında haberdar olun. Yaşam, Aile, Seyahat, Finans ve daha birçok konuda içeriklerimizi takip edin.

Teşekkürler