Home / Yaşam  / Dünyanın En Rahatlatıcı Şarkısı

Dünyanın En Rahatlatıcı Şarkısı

Sekiz dakikalığına stresten uzaklaşalım

Yağmur sesini, cırcır böceklerini, şelale sesini ve buna benzer tüm rahatlatıcı sesleri unutun. Şu anda açıklayacağımız şarkı bunlardan daha da öte hatta o kadar rahatlatıcı ki bazı durumlarda dinlemenizi dahi tavsiye etmiyoruz.

Bu konu ile alakalı İngiliz Ses Terapisi Akademisi kontrollü bir deney yapmıştır. Deneyi 40 kadın ile beraber yapmıştır. Yapmış oldukları deneyde stresli bir ortam yaratmak amacı ile kullandıkları deneklere zamana karşı oynanan bulmacalar çözdürüyorlar. Bunun sonucunda denekler stres altında tutuluyor. Daha sonra deneklere belirlenen şarkılar dinletiliyor ve bu deneklerin şarkılara verdikleri tepkilere göre değişen kalp atış hızları ve kan basınçlarını ölçmek için sensörler bağlanıyor. Denekler dinletilen parçalar içerisinde en çok tepki olarak Marconi Union – Weightless şarkısına veriyorlar. Yani deney sonucuna göre şu anlık bilimsel olarak en rahatlatıcı şarkısı Marconi Union – Weighless parçasıdır. Parçayı ilk dinlediğinizde rahatsız edici olarak algılayabilirsiniz ama doğru bir ses seviyesinde dinlediğinizde gerçekten rahatlatıcı etkisini sizlerde hissedeceksiniz.

İşte O Parça

Uzmanlar bu parçanın araba kullanırken dinlenmemesini tavsiye ediyor. Çünkü rahatlatıcı etkisinden dolayı kişi gevşeyip dalgınlık hali oluşabiliyor. Tabi sonucunda bir trafik kazası kaçınılmaz olur. Bir kaza sonucu sebebin bir şarkı olduğunu öne sürmekte saçma olacaktır. Sizler de bu şarkıyı doğru zamanda dinleyerek rahatlatıcı etkisinden yararlanabilirsiniz. Bu bilgiyi sizler için sunduk. Sonuçta her insan hayatının belirli dönemlerinde stresli anlar yaşar. Bu stresli anlarda farklı şekillerde rahatlama yöntemleri ararız. Rahatlama yöntemi olarak şarkı dinlemeyi seçen kişiler için çok iyi bir öneri olacaktır. Elbette ki stresle baş etme yöntemleri arasında şarkı dinlemek bilimsel olarak çok etkili bir yöntemdir. Bu şarkı ile rahatlamanız daha da etkili olacaktır. Stres sağlık açısından pek çok şekilde zararlıdır. Aşırı stres depresyona yol açtığı gibi bazı hayati organları dahi etkileyebilmektedir. Sizler de bunun bilincinde olup stresli zamanlarınızın üstünden kolaylıkla gelme yöntemlerini daha iyi araştırmanız gerekiyor. Bu şarkı ile stresle baş edip sağlığınıza zarar gelmenizi engelleyebilirsiniz. Bebeği olan kişiler için, bebeğinize rahatlatıcı bir müzik listesi yapıyor iseniz bu parçayı da müzik listenize ekleyebilirsiniz. Bebeğiniz için çok rahatlatıcı bir parça olacağının garantisini sizlere veriyorum. Sonuçta büyüme çağında bebeklere dinletilen müziklerin bebeğin zeka gelişimi açısından önemi bilimsel olarak belirlenmiştir. Siz de bu durumu önemseyip bebeğinizin zeka gelişimi için güzel bir müzik listesi yaratın bu parçayı bu listenize eklemeyi ihmal etmeyin.

Stresli bir iş ortamına sahip kişiler bu stresli ortamı rahatlatmak için bu şarkı ve benzeri şarkıları dinleyebilirsiniz. Bu parçaları iş sırasında dinleyebildiğiniz gibi iş sırasında dinleyemeyen kişiler öğle yemeklerinde bu tarz parçalar dinlemeleri iş sağlığı açısından etkili bir yöntem olacaktır. Sonuçta evde geçirdiğiniz zaman kadar iş hayatınızda da çok fazla zaman geçirebiliyorsunuz.

Puanlama özeti
YORUMSUZ

YORUM YAP

Güncel kalmak istiyor musunuz?

E-bültenimize abone olun güncel içeriklerimizden anında haberdar olun. Yaşam, Aile, Seyahat, Finans ve daha birçok konuda içeriklerimizi takip edin.

Teşekkürler