Home / Eğlence  / Dinlemeniz Gereken Alternatif 5 Türk Şarkıcı

Dinlemeniz Gereken Alternatif 5 Türk Şarkıcı

Popa, arabeske, “yabancıya” ara vermek istediğinizde ilaç gibi gelecek alternatif Türk şarkıcılar

Artık bütün müzik türlerinin birbiriyle sarmaştığı bir zamanda hep aynı tınılarla, sözlerle, nağmelerle şarkı söyleyip müzik yapan Türk şarkıcılardan gına getirmiş olabilirsiniz. (Malum sebeplerden) ortalarda pek gözükmeseler de Türkiye’den de dünya kalitesinde müzisyen ve şarkılar çıkmıyor değil.  Şansları yaver giderse kimilerini viral listelerde görebiliyorsunuz. Geri kalanını kendiniz arayıp bulmanız gerekiyor. “Daha meşhur değilken dinliyordum” demeniz dileğiyle.

 

  1. Evrencan Gündüz

Çocukluğumuzun “Awesome” gitarlarını satan Asım Can Gündüz’ün kendi kadar yetenekli (seste bence çok daha üstün ama gitarda Asım Can Gündüz’ün eli öpülür) müzisyen oğlu Evrencan Gündüz,  daha çok “cover” şarkılarıyla biliniyor. Konserine kesin gidin. Canlı performansı muazzamdır!

2. Nilipek

Ukulele çalıyor olması yetmez mi? İlk albümü Sabah 2015’te çıktı. Geçen yıl ise Döngü albümüyle kulağımızın pasını silmeye devam ediyor. Sabah albümünün (bence) en güzel şarkısını kesin dinleyin.

3. Sena Şener

İlla birine yakıştıracaksak yerli Amy diyebiliriz. Şahane bir sesi var. Şu ana kadar 4 single’ı çıktı. Sevmemeliyiz şarkısıyla ve Mahmut Orhan’la yaptığı Self-control rework’üyle daha çok bilinse de “sound” olarak tadından yenmeyen Solid Ground’u kesin dinleyin.

4. Karsu Dönmez

Hollandalı Türk bir ailenin kızı olan Karsu’yu ilk dinlediğimde tüm şarkıları o söylesin demiştim. Mustafa Sandal’ın Jest Oldu şarkısına yaptığı cover’la en çok dinlenenler listesinin başlarında! Ama Karsu ondan çok daha fazlası.

5. Murat Ceylan

Ne alaka diyebilirsiniz ama Murat Ceylan müzik konusunda çoğu kişiyi şaşırtmayı başardı. O da Murat Boz gibi, Soner Sarıkabadayı gibi temcit pilavı tadında şarkıcılardan biri daha olmayı seçebilirdi ama öyle yapmadı (İyi ki yapmadı!). Umut vadediyor.

 

 

 

 

 

 

Editörün E'si.

Puanlama özeti
YORUMSUZ

YORUM YAP

Güncel kalmak istiyor musunuz?

E-bültenimize abone olun güncel içeriklerimizden anında haberdar olun. Yaşam, Aile, Seyahat, Finans ve daha birçok konuda içeriklerimizi takip edin.

Teşekkürler