Home / Genel  / Daha Önce Duymadığınız Patatap Nedir?

Daha Önce Duymadığınız Patatap Nedir?

Bilgisayardan müzik yapılır mı demeyin! Bir şans verin

Müzik yapmak istiyorum ama bilgim de yok yeteneğimde vaktim de diyenlerin adresi Patatap… Peki adını hiç duymadığımız patatap nedir? Patatap aslında hep ulaşmayı istediğimiz ama önce hiç karşılaşmadığımız bir müzik aleti. Diğer adıyla ritim yapma sitesi. Diğer aletlerden farkı ise internet üzerinden ve klavye yardımıyla çalışıyor oluşu. İnternette arama motoruna www.patatap.com diye aratıldığında A’dan Z’ye kadar harf seçeneklerinden birine basılıp ardından space bar tuşuna basıldığında müzik şovu başlıyor. Ekranda çeşitli şekiller ve ritimler oluşuyor. İstediğimiz ritimde, tarzda müziği evimizden ve sadece tuşlarla yapabiliyoruz. Evet artık hayal değil gerçek! Hazır ritim programı artık elimizin altında.

Patatap Hakkında Bilinmeyenler

Klavyeye basarak müzik çalma keyfi yaşanan site. Biraz üzerinde çalışılıp, site keşfedildiği anda eşsiz performanslar ortaya çıkıyor. İnternet üzerinde saatlerce dolaşıp, boş zaman geçirmekten zararlı olan yetişkinlerin ve ailelerin yararlanabileceği bir site. Aileler çocuklarını siteye yönlendirebilmekte, gerçekte olmasa da internet üzerinde müzik yapmalarını sağlamaktadır. Ritim yapma programı olarak hizmet vermesi de oldukça kullanışlı olmasını sağlıyor. Eğlenceli ve öğretici zaman geçirilebilecek bir site. Klavyede ki tuşlara basarak değişik sesler çıkarılabilen onlarca site varken bu sitenin diğerlerinden ayrılan yönü sıradışı tasarımı ve daha ayrıntılı oluşu. Siteye ilk girildiğinde 0’dan 26’ya kadar rakamlar doluyor ve site sıradışı arayüzüyle açılıyor.

İnternet Üzerinden Müzik Keyfi

Patatap kim diye araştıranlar da azımsanamayaca kadar çok. Patatap müzik yapmanızı sağlayan oldukça kullanışlı bir program. Sitede bizden A harfinden Z harfine kadar bir tuşa basmamız ya da boşluk tuşuna basarak siteye ulaşabileceğimiz yazıyor. Sonra sitede A’dan Z’ye kadar harflerle müzik yapılıyor. Boşluk tuşu ile ritim değiştirilmekte, istenilen ritim yakalanarak müzik devam etmektedir. Site mobil cihazlar üzerinden de uygulama imkanı veriyor. Ios ya da Android işletim sistemi kullanılan cihazlarda indirilerek kullanılabiliyor. Telefondan kullanırken sitenin aksine daha hızlı ritimler yakalanıyor. Hızlı ritimlerle adeta metal, rock müzik yapar gibi bir hava yakalanıyor. Telefon üzerinden uygulamayı kullananlar ise daha fazla sayıda.

Görsel Müzik Keyfine Ne Dersiniz?

Patatap’ı önceden hiç duymayanlar için bir özelliğinden daha bahsetmeliyiz ki oldukça sıradışı. Site de müzik yaparken sadece sesleri duymakla kalmıyoruz. Seslerle birlikte şekilleri de görüyoruz. Sesleri nasıl görebiliriz diyenler için değişik şekillerde mevcut olan, ses ve animasyonlar var. Her bir tuşa basıldığında ritimlerin yanı sıra animasyonlarda ortaya çıkıyor. Sitede az bir vakit geçirildiğinde sıradışı ve özgün ritimler oluşuyor. Yakında patatap hikayeleri duyacağımızı hissediyoruz şimdiden. Çünkü patatap oldukça hızlı yayılıyor. Nitelikli vakit geçirmemize yardımcı oluyor. Patatap adlı sitede ya da bir nevi müzik aletinde görsel müzik yapma keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz. Sitede sesler animasyonlarla, estetik görsellerle tamamlanıyor.

İÇERİK ETİKETLERİ:
Puanlama özeti
YORUMSUZ

YORUM YAP

Güncel kalmak istiyor musunuz?

E-bültenimize abone olun güncel içeriklerimizden anında haberdar olun. Yaşam, Aile, Seyahat, Finans ve daha birçok konuda içeriklerimizi takip edin.

Teşekkürler