Home / Eğlence  / Çocukluk Eğlencemiz 90’larda Çizgi Filmler

Çocukluk Eğlencemiz 90’larda Çizgi Filmler

Nostalji için hazır olsun

Kuşkusuz herkes çocukluğunda izlediği çizgi filmlerin etkisinde kalmıştır.  Hayatımızı tamamen bu çizgi filmler oluşturuyordu ve günümüzün tamamını ekran başında geçiriyorduk. Hala arada muhabbeti yapıldığı zaman eski çizgi filmleri hatırlayıp derin bir iç çekmeniz ise çok normaldir. İsterseniz çocukluk eğlencemiz olan o eski çizgi filmlerden bahsedelim biraz.

Afacan Dennis

Bu çizgi film oldukça fazla ekranlarda kalmıştı ve yayınlandığı dönemde çok sevilmişti. Yaramaz bir çocuk ile köpeğinin maceralarını işlerdi. Hatta sürekli olarak başına bela olduğu komşusu da bizleri en çok güldüren sahnelerden olmuştu.

Hayalet Avcıları

Tabii ki hala filmlerinin bile çekildiğini düşersek dönemin en ses getiren çizgi filmlerinden birisiydi.  4 bilim adamının dünyayı hayaletlerden temizleme çabalarını işleyen bu çizgi film biraz daha macera tarzındaydı ve herkesin soluksuz izlemesini sağlardı.

Jetgiller

Çizgi film denildiği zaman ilk akla gelen filmlerdendi. Sebebi ise o zaman herkesin hayalini kurduğu geleceğin ekranlara uyarlanmış haliydi. Bir ailenin gelecekte ki yaşantısını işleyen çizgi filmde uçan arabalar gökyüzünde duran binalar gibi hayal olan gelecek teması yansıtılırdı.

Taş Devri

Fred Çakmaktaş denildiği zaman herkesin gözü taş devrini arardı. Çocukluğumuzda en sevdiğimiz çizgi filmler arasında yer alan taş devri biraz daha Jetgillerin tersi düşüncesinde yayınlanan bir çizgi filmdi. Çünkü iki ailenin taş devrinde olan yaşantısını ve maceralarını ele alırdı. Absürt komedisi ile de herkesin yüzünü güldürürlerdi.

Örümcek Adam

Tabi ki hala çizgi filmleri ve filmleri yapılan bu ölümsüz eser çocukken çoğu kişinin favorisi niteliğindeydi. Sf bir öğrenci olan Peter PARKER’ı örümcek ısırması ile birlikte artık süper güçlere sahip olan örümcek adamın dünyayı doğa üstü yaratıklardan kurtarmaya çalıştığı maceraları işlemesiyle her çocuğun beğenisini kazanmıştı.

He Man

Çok sevilen çizgi filmlerden birisi de He Man’di.  Doğa üstü bir güçlü yapısı olmasıyla gölgelerin gücü adına repliğini kullanarak kullandığı kılıçla düşmanlarına karşı vermiş olduğu mücadele tüm çocukları ekran başına kitlerdi. Çoğu çocuk He Man’ı bir rol model olarak almıştı kendisine.

Heidi

Küçük tatlı bir kız çocuğu olan heidi her çocuğa örnek olacak nitelikte bir karakterdi. Dağda büyükbabası ve arkadaşı Peter ile birlikte yaşadığı maceralar ekranlara yansıdığı zaman her çocuk büyük bir keyifle Heidi’i izlerdi.

ScoobyDoo

Konuşabilen sürekli aç ve biraz saf olan scoobydoo kendisi gibi olan arkadaşı Shagy ve diğer takım arkadaşları ile birlikte hayalet avcılığı yaparlardı. Bu 5 kişilik grubun yaşadığı her hayalet macerası çocukları daha da ekrana kitlerdi.

Red Kit

Çok fazla çizgi filmi ve filmi çevrilen bir eser olarak karşımıza çıkıyor. Batının havalı kovboyu ve takıntılı olan Daltonlar ile birlikte geçen maceralar kuşkusuz çok keyifliydi. İyinin yanında olan Red Kit herkesin beğenisini kazanan bir karakterdi.

Puanlama özeti
YORUMSUZ

YORUM YAP

Güncel kalmak istiyor musunuz?

E-bültenimize abone olun güncel içeriklerimizden anında haberdar olun. Yaşam, Aile, Seyahat, Finans ve daha birçok konuda içeriklerimizi takip edin.

Teşekkürler