Home / Eğlence  / Anadolu Ateşi 15. Yılında Yanmaya Devam Ediyor

Anadolu Ateşi 15. Yılında Yanmaya Devam Ediyor

Anadolu Ateşinin ektkileyici gösterilerini henüz izlemediyseniz çok şey kaybediyorsunuz demektir

Anadolu’muzun zengin kültür mozaiğinden esinlenerek ortaya çıkmış olan Anadolu Ateşi 15 yıldır batı ve doğu kültürlerini birbiriyle buluşturuyor. Kaynağı tamamıyla Anadolu’nun kültürel ve mitolojik tarihinden esinlenerek oluşturmakta olan Anadolu Ateşi gösterisi 3000 farklı dans figürünü barındırmaktadır. Halk oyunları, bale ve modern dansı birbiriyle harmanlayarak karşımızı kendi kültürümüzden oluşan bir gösteri sunmaktadırlar. Anadolu Ateşi Anadolu’nun sahip olduğu kültürel zenginliklerle 15. Yıldır yanmaya devam ediyor. Kendi kültürümüzle oluşan dans figürlerini günümüz danslarıyla da harmanlayarak tüm dünyaya Anadolu’yu tanıtmaktadırlar.

Turnelerin Başlamasına Çok Az Kaldı 

Anadolu Ateşi’nin 15. Yaşına uygun olarak hazırladığı turne listesi içerisinde birçok yerli ve yabancı şehir bulunmakta. Bu gösteri zincirinin ilk basamağı olarak 30 Ağustos tarihinde Antalya seçilmiştir. Antalya Aspendos Arena’da yapılacak olan gösteriyle turnelerine başlayacak olan Anadolu Ateşi dansçıları ve bütün grup gerekli tüm hazırlıklarını ve çalışmalarını tamamlamış görünüyor. Önünde uzun bir turne maratonu bulunan Anadolu Ateşi yıl içerisinde de haftada 2 gün sahne aldığı Antalya Aspendos Arena’da turnesine start verecek ve ikinci gösterisini de 9 Ekim tarihinde burada gerçekleştirecektir. Sonrasında turne tüm hızıyla devam ediyor ve yurt dışına kadar uzanıyor.

Turne İçerisindeki Gösteri Zinciri

Anadolu Ateşi gösterilerinin bir sonraki durağı olarak Amman Ürdün seçilmiştir. Kültür Sarayı içerisinde yapılacak olan gösteri 18 Ekim tarihinde yapılması planlanıyor. Bundan sonra turne tüm hızıyla devam etmektedir. Bir sonraki durak olarak Türki Bursa ilimizde Kültür Park Açıkhava Tiyatrosu belirlenmiştir. 25 Ekimde Bursa turundan sonra sırada tekrar Antalya Aspendos Arena bulunmakta. 18 Kasım Antalya gösteriminden sonra, 21 Kasımda Bulgaristan’ın Sofya şehrinde National Palace of Culture (NDK) içerisinde bir gösteri düşünülüyor. Turnenin bir sonraki durağıysa gene Bulgaristan içerisinde bulunmakta olan Varna Şehrinde Palace of Culture and Sports (DKS) içerisinde yapılacaktır. 4 Aralık tarihinde Almanya da bulunacak olan Anadolu Ateşi Hamburg kentinde Hamburg O2 Arena’da sevenleriyle buluşacaktır. Danimarka’nın Herning şehrinde 17 Aralık tarihinde ve Kopenhag şehrinde 19 Aralık tarihinde gösterileri programına sahiptir. Anadolu Ateşi turnesini bu şehirde bitirmeyi planlıyor.

Anadolu Ateşi 15 Yaşında

1999 yılında kurulduğundan beri Anadolu Ateşi birçok ülke ve şehirde gösteriler yaptı. !5. yılında hazırladığı özel gösterimlerle yaşını bizimle kutluyor. Ülkemizi kültürümüzü dünyaya tanıtan Anadolu Ateşi 98 ülkede, 293 şehirde batı ve doğu sentezini işledi. Anadolu Ateşi bu kurulduğu 15 yıl içerisinde yaklaşık olarak 4760 canlı performans ile 40 milyonun üzerinde dans severlere hitap etti. Bu muazzam izleyici sayısına sadece 15 yılda ulaşan grup 250 kişilik dansı kadrosuyla aynı anda 3 farklı yerde gösteri yapabilecek kapasiteye ulaştı. Anadolu Ateşi müzikleri en az dansları kadar bu başarıda büyük öneme sahip.

Puanlama özeti
YORUMSUZ

YORUM YAP

Güncel kalmak istiyor musunuz?

E-bültenimize abone olun güncel içeriklerimizden anında haberdar olun. Yaşam, Aile, Seyahat, Finans ve daha birçok konuda içeriklerimizi takip edin.

Teşekkürler