Home / Yaşam  / Amy Winehouse ve Müzik Kariyeri

Amy Winehouse ve Müzik Kariyeri

Genç Yaşta Hayata Gözlerini Yuman Amy Winehouse'un Müzik Kariyerindeki Başarıları. Amy Winehouse hakkında merak ettikleriniz

Bilindiği üzere Amy Winehouse gelmiş geçmiş en efsane sanatçılar arasında kendine bir yer ayırmayı başardı. Sesinin büyücülüğü ve sözlerinin altında yatan derin anlamlar birbirine karıştığı zaman inanılmaz bir sanat eseri ortaya çıkıyordu. Bu sadece efsane olduğunun tek bir kanıtı. Çünkü eğer bir isim efsane oluyorsa bunun hayatından yaşadığı bir kesiti sanatına dönüştürmesi ile gerçekleşiyor. Bu yüzden her efsane olan sanatçının hayatına bakıldığı zaman yaşadıkları ve hayatı efsane olmalarında çok büyük bir etken oluyorlar. Ancak Amy, daha henüz 20 yaşında müzik dünyasına girmişti ve çok kısa sürede dünyada adından bahsettirmişti. Bir caz vokali olarak müzik dünyasına merhaba diyen Amy, daha sonraları kendi tarzında müziklere yöneldi ve bu alanda çok başarılı işler yapmaya devam etti.

Ne yazık ki İlk çıkarttığı albüm olan Frank sonradan değeri bilinen bir albüm olacaktı. Öyle ki ilk başta Amy Winehouse’ın arkasında duran ve destek çıkan olmamıştı. Bunun nedeni albümde caz vokali gibi söylemesiydi şarkıları. Ancak sonrasında albümde yer alan şarkıların sözlerine bakıldığı zaman kendi hayatını tamamen yansıttığını ve çaresizliğini, hayatta yalnız kaldığını görebilirsiniz. Hatta öyle ki aynı duyguyu sesinden bile alabilirsiniz. Çok zor bir hayat şartları içinden gelmesine rağmen çok büyük bir sükse uyandıran Winehouse maalesef bu zorlukların kaçışı olarak alkol ve uyuşturucu olarak görmüştür. Bu durum Winehouse’u daha kötü hale götürürken yaptığı müziğe ve projelere bir yandan bunlarla paralel olarak devam etmiştir. Eserlerinde her zaman daha kaliteli çalışmalar yapması onu en üst noktalara kadar yükseltmiştir.

Amy Winehouse Grammy Performansı

Amy Winehouse neden efsane diye düşünecek olursak eğer, sadece 2 albümle bile çoğu sanatçının yakalayamadığı başarıları yakalamıştır. Çünkü Amy Winehouse 2 albüm ile birlikte toplam da 5 Grammy  ve 2 tane IvorNovellos kazanma başarısını göstermiştir. Bunun yanı sıra her sanatçının yakalayamadığı diğer bir başarı olarak müzik şirketleri arasında en büyük olan Universal ile çalışmıştır. Bu tarz büyük başarıları çok genç yaşlarda yakalaması kendisine efsane olma konusunda tüm kapıları açmıştır. Öyle ki bu başarıların daha da devamı gelecekken çok genç yaşta alkol ve uyuşturucuya yenik düşerek hayatını 2011 yılında kaybetmiştir. Oldukça zorlu bir hayat yaşamasına rağmen küçük yaşta başarılı işlere imza atan Amy Winehouse kuşkusuz dünyadaki hemen hemen herkesin sevgisini ve saygısını kazanmıştır. Çok dinlenen ve sevilen bir müzisyen olmasıyla birlikte efsane olmasının kanıtı olduğunu da söylemek mümkün. Hala şarkıları ilk günkü gibi büyük bir keyifle dinleniyor ve diğer sanatçılar tarafından seslendiriliyor. Büyük bir sanatçı olan Amy Winehouse sanat camiasında gün geçtikçe daha da kötü kız gibi görünmeye başlasa bile yaptığı müzik ile birlikte kalbindeki duyguları bizlere yansıtabiliyordu.

İÇERİK ETİKETLERİ:
Puanlama özeti
YORUMSUZ

YORUM YAP

Güncel kalmak istiyor musunuz?

E-bültenimize abone olun güncel içeriklerimizden anında haberdar olun. Yaşam, Aile, Seyahat, Finans ve daha birçok konuda içeriklerimizi takip edin.

Teşekkürler