Home / Seyahat  / Ağustos Ayında Tatil Yapanlara Tavsiyeler

Ağustos Ayında Tatil Yapanlara Tavsiyeler

Tatil planınızı yapmadan önce mutlaka okuyun!

Yaz mevsimi tabi ki her birey için tatil planlarını da beraberinde getirmektedir. Ancak çoğu kişi gerek iş nedeniyle gerekse maddi durumlardan ötürü tatillerini yaz sonuna doğru aslında en ideal sıcaklığa sahip Ağustos ayında yaparlar. Bu doğrultuda Ağustos Ayında Tatil Yapanlara Tavsiyeler vermek gerekirse, eğlencenin ve dinginliğin bir arada olduğu bölgeleri tercih etmeniz, beyin ve fizik olarak dinlenmenize ve tüm yıla yetecek kadar enerji toplamanıza yardımcı olacaktır. Sizlere rehber olması açısından aşağıda bazı bölgeleri sizler için derledik.

Marmaris

Eğlencesi ve denizinin tadına doyum olmayan dillere destan haline gelen bölge, tabi ki tatil seçenekleri arasında ilk sıralarda yerini korumaktadır. Hem sakin hemde cıvıl cıvıl haliyle sizleri karşılayacak olan bölgenin, hiç bilinmeyen koylarını keşif edebilir ve tatilinize bambaşka bir boyut kazandırabilirsiniz.

Akarca

İzmir’in Seferihisar ilçesinde yer alan sahil kasabası pek çok kişi tarafından bilinmez. Ancak sessiz ve sakin bir tatil geçirmek isteyenler için ideal bir alan olmakla birlikte mükemmel bir denize sahip olduğu söylenebilir. Özellikle emekliler veya eğlenceden zevk almayan kişiler buranın keyfini sürerek farklı bir alternatifi değerlendirebilirler.

Çukurbağ

Antalya’nın Kaş İlçesinde bulunan Çukurbağ Yarımadası göz kamaştıran bir manzaraya sahiptir. Konum olarak sessiz bir bölgeyi içerir ama eğlence mekanlarına da yakın olmasıyla kişilere doğa, deniz ve eğlence üçlüsünü bir arada sunma özelliğini barındırır. Alışılmışın dışında bir bölgede tatil yapmak isterseniz, mutlaka tercihleriniz arasında olmalıdır.

Güzelçamlı

Bol oksijenli bir tatil geçirmek ve üzerinizdeki tüm stresten kurtulmak istiyorsanız, yeşilliklerle çevrili tertemiz denize sahip bu alan ideal bir seçimdir. Aydın’ın Kuşadası ilçesinde yer alan bölge sizlerin şehrin gürültüsünden uzak huzur dolu bir süreç yaşamanıza ön verecektir.

Söz konusu Ağustos Ayında Gidilecek Yerler için verdiğimiz tavsiyelerin yanı sıra Bodrum, Didim, Göcek, Fethiye, Kemer, Alanya, Ayvalık, Alaçatı ve Kuşadası da henüz görmeyenler için mutlaka görülesi yerler arasındadır. Bu bölgelerin merkezinde tatilinizi gerçekleştirebileceğiniz gibi bilinmeyen koylarını ziyaret edebilir, tatilinizi çok daha dolu dizgin geçirebilirsiniz. Unutmayınız ki, bugün her ünlü tatil beldesinin adını duyuramadığı eşsiz güzelliğe sahip bölgeleri vardır. Alışılmışın dışına çıkabilir ve bu alanları keşfederek daha keyifli bir süreç geçirebilirsiniz. Eğer İstanbul’da yaşıyor ve uzun süreli tatile gitme imkanına sahip değilseniz, bu durumda da üzülmenize hiç gerek yok. Çünkü hafta sonu kaçamağı yaparak Kilyos, Kumburgaz, Şile, Riva ve Adalar da küçük bir tatil için uygun seçeneklerdir. Bu bölgelerden istediğinizi seçerek otel, pansiyon ya da kamp kurabilir, kısa ama hoş bir sürece imza atabilirsiniz. Ayrıca İstanbul’a yakınlığıyla Silivri de ideal seçeneklerden biridir. Tertemiz sığ denizi ve doğasıyla sizlere huzur veren bir atmosfere sahiptir. Bütçeniz ve zamanınız doğrultusunda tavsiyelerimizden birini seçebilir ve seçiminiz ne olursa olsun zevk alacağınız bir tatil geçireceğinizden emin olabilirsiniz.

Puanlama özeti
YORUMSUZ

YORUM YAP

Güncel kalmak istiyor musunuz?

E-bültenimize abone olun güncel içeriklerimizden anında haberdar olun. Yaşam, Aile, Seyahat, Finans ve daha birçok konuda içeriklerimizi takip edin.

Teşekkürler