Home / Kültür Sanat  / 2018’in Kahve Kokulu Festivalleri

2018’in Kahve Kokulu Festivalleri

En çok ilgi gören etkinliklerden olan kahve festivalleri bu sene de 3 farklı şehirlerde kahveseverlerle buluşuyor.

1- ANKARA: Ankara Kahve ve Çikolata Festivali (03-06 Mayıs 2018)

 

2017 yılında ilki düzenlenen Ankara Kahve ve Çikolata Festivali bu sene 3-6 Mayıs tarihleri arasında Congresium’da Ankaralı kahve ve çikolata severleri bir araya getiriyor. Hem üreticileri hem de tüketicileri hedef alan ve “2 Tat 5 Duyu” sloganı ile yola çıkan bu festivalde bu sene yine yüzlerce yıllık geçmişi olan kahve ve çikolatanın eşsiz uyumunu yakalayabilir, kahve hazırlama yöntemleri, barista eğitimleri, latte art çalışmalarına tanıklık edebilir, çikolata yapımı, konser ve yarışmalara katılarak keyifli saatler geçirebilirsiniz.


 

2- ESKİŞEHİR – Coffee Carnaval Legendary 80’s (28-29 Nisan 2018)

 

Bu sene dördüncüsü düzenlenecek olan Coffee Carnaval, 28 ve 29 Nisan’da Eskişehir Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü’nde “İyi Kahveyi, İyi Müzikle, Doğru Yerde” sloganıyla kahveseverleri buluşturacak. Şimdiye kadar 25.000 kişiyi ağırlayan karnavalda yine bu sene kahve kokuları eşliğinde pek çok ücretsiz konser ve workshop olacak. Karnavalda gün boyu ücretsiz Türk kahvesi servisi olacak. Ücretsiz workshop ve seminerlerde kahve çekirdeklerinden, iyi kahve demlemenin püf noktalarına kadar pek çok bilgiyi bizzat duayenlerinden öğrenme şansınız olacak. Ayrıca şampiyon baristaların elinden dünya kahvelerini tatma imkanı bulacak ve 3. dalga kahvecileri ile buluşma fırsatı yakalayacaksınız.

 

 

3- İZMİR: İzmir Kahve Festivali (12-14 Ekim 2018)

 

İlki 2016 yılında 80 marka ve 18.236 ziyaretçinin katılımı ile gerçekleşen İzmir Kahve Festivali, 2017 yılında 110 marka ve 31.244 ziyaretçiyi ağırladı. Bu sene de 12-14 Ekim 2018 tarihleri arasında Bayraklı’daki İzmir Arena’da gerçekleşecek olan kahve festivalinde kahve şovları, kahve tadımı etkinlikleri, kahve uzmanları ile söyleşiler, workshoplar, sergiler, yarışmalar, konserler, dans gösterileri olacak. Ekim ayında İzmir’e yolu düşecek olanlara şimdiden duyurulur.

Siz de gerçek bir kahveseverseniz bu tarihleri şimdiden takviminize not edin. İstanbul Coffee
Festival
’in bu seneki tarihleri henüz belli değildir.

deneyimli bir editör. iyi bir çevirmen. çömez bir anne.

Puanlama özeti
YORUMSUZ

YORUM YAP

Güncel kalmak istiyor musunuz?

E-bültenimize abone olun güncel içeriklerimizden anında haberdar olun. Yaşam, Aile, Seyahat, Finans ve daha birçok konuda içeriklerimizi takip edin.

Teşekkürler