Home / Genel  / 2017’de Vizyona Girecek Filmler

2017’de Vizyona Girecek Filmler

2017 film dünyası için dolu dolu bir yıl olacak

Filmler hayatımızın önemli bir parçası, iki saatliğine de olsa başka dünyalarda yaşamak için açılan kapılardır adeta. Film izlemenin en iyi yolu hakkında kimileri televizyon ekranını savunurken kimileri ise beyazperdenin vazgeçilmez olduğunu söylemektedir. Filmi sinema salonunda beyazperdeden izlemenin yeri gerçekten ayrıdır, izlemekten fazlasıdır. Size en uygun olacak seansa karar verir ve o seansı kaçırmamak için özen gösterirsiniz. Sinema salonundaki yerinizi aldıktan sonra ışıklar söndüğünde heyecan başlar.

2016 yılı film dünyası süper kahramanlar yılı oldu desek yanlış olmaz. Batman v Supermen, Civil War, Suicide Squad başlıca süper kahraman içeren keyifli filmlerdi. 2017 için ise “seriye devam” yılı diyebiliriz. Neden mi? Listemizi incelediğinizde anlayacaksınız.

Alien: Covenant

Alien serisinin ilk filmi 1979 yılında yönetmen Ridley Scott tarafından çekilmiştir. Serinin ana kahramanı olan Xenomorph‘lar ise, sıradışı tasarımlara sahip olan İsveçli tasarımcı H.R. Giger tarafından tasarlanmıştır.

Serinin yeni filmi olan Alien: Covenant’ın yönetmen koltuğunda yine Ridley Scott oturmaktadır. Başrollerinde  Michael Fassbender, Katherine Waterston, James Franco’un (ve tabii ki Xenomorph) oynadığı filmin vizyon tarihi ise 19 Mayıs olarak belirtilmiştir.

The Mummy

Fantastik/Aksiyon türünde olan The Mummy‘in yönetmenliğini Alex Kurtzman üstlenmiştir. Filmin başrollerinde ise başarılı oyuncular olan Tom Cruise, Russell Crowe, Annabelle Wallis göze çarpıyor. Filmin vizyon tarihi ise 9 Haziran olarak belirtilmiş.

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2003 yılında Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (2003) ile film dünyasına giriş yapan Pirates of the Caribbean serisinin toplamda 5 filmi bulunmaktadır. Serinin yeni filmi olan Dead Men Tell No Tales‘in başrolünde usta oyuncu Johnny Depp‘i görüyoruz. Filmin yönetmenliği Joachim Rønning ve Espen Sandberg tarafından yapılmaktadır. Vizyon tarihi 26 Mayıs olarak belirtilmiş.

T2 – Trainspotting 2

1996 yılında vizyona giren Trainspotting filminin devamı olan T2, 11 yıl sonra yeniden sevenleriyle buluşmak için beyazperdeye hazırlanıyor. Yönetmen koltuğuna ilk filmde olduğu gibi ikinci filmde de Danny Boyle oturmaya devam ediyor. Başrollerinde Ewan McGregor, Robert Carlyle, Jonny Lee Miller gördüğümüz T2- Trainspotting 2 vizyon tarihi 3 Mart olarak belirlenmiş.

Resident Evil: The Final Chapter

T-virüsü, Raccon City ve Umbrella Corp… Evet, Resident Evil‘dan bahsediyoruz. Resident Evil, her ne kadar film serisi olarak bilinse de, ilk oyunu 1996 yılında Playstation konsoluna çıkmış olan bir oyun serisinden uyarlanmıştır.

2002 yılında ilk filmi vizyona giren Resident Evil serisi, toplamda 6 filmden oluşmaktadır. 7. filmi The Final Chapter‘ın başrolünde her zamanki gibi Milla Jovovich yer alıyor. Ayrıca, Game of Thrones’dan tanıdığımız başarılı oyuncu Iain Glen, Milla Jovovich’e eşlik ediyor. Yönetmen koltuğunda ise ilk filmden beri olduğu gibi Paul W.S. Anderson oturmaya devam ediyor.

Fast & Furious 8

2001 yılında film dünyasına adım atan Fast & Furious serisinin 7 filmi bulunmaktadır. Serinin 8. filmin başrolleri adeta yıldızlar geçiti. Vin Diesel, Charlize Theron, Jason Statham’a ek olarak Dwayne Rock Johnson da filmde boy gösteriyor. Yönetmenliğini F Gary Gray’in üstelendiği Fast & Furious 8 için vizyon tarihi 14 Nisan olarak gözüküyor.

Transformers: The Last Knight

Çizgi filmlerini severek izlediğimiz Transformers‘ı beyazperdede görünce hepimiz heyecanlanmıştık. Transformers serisi 2007 yılında gösterime giren ilk filminin ardından 3 filmle daha beyazperdede boy göstermişti. Yönetmenliği Michael Bay tarafından üstlenilen, serinin yeni filmi The Last Knight‘ın başrol kadrosunda ise Mark Wahlberg, Anthony Hopkins, Isabela Moner’ı görüyoruz. Vizyon tarihi ise 23 Haziran olarak verilmiştir.

Spider-Man: Homecoming

Çizgi roman karakteri olarak hayatına başlayan Spider-Man‘i ilk olarak her sabah televizyon karşısında izlerdik. Ardından Playstation gibi oyun konsollarında oyunlarını heyecanla oynardık. 2002 yılında beyazperdeye taşındığında, sinema salonundan yerimizi kapmak için acele etmiştik. Spider-Man’in yeni filmi olan Homecoming‘in başrollerinde genç oyuncu Tom Holland’ın yanı sıra Iron-Man olarak bildiğimiz Robert Downey Jnr de yer alıyor. Yönetmenliğini Jon Watts’ın üstlendiği filmin vizyon tarihi ise 7 Haziran olarak belirlendi.

Wonder Woman

Batman ve Superman ikilisini tehlikeden kurtaan Wonder Woman‘ı hatırladınız değil mi? Wonder Woman bu kez kendi hikayesini anlatmak için beyazperdede sizlerle buluşuyor.  Wonder Woman karakterinde gördüğümüz güzel oyuncu Gal Gadot‘a Chris Pine ve Robin Wright eşlik ediyor. Vizyon tarihi 2 Haziran olarak belirlenen filmin yönetmen koltuğu ise Patty Jenkins’a emanet.

Justice League

Batman, Wonder Woman, Aquaman, Flash ve daha fazla süper kahraman Justice League‘de buluşuyor. Ayrı ayrı izlemeye alışık olduğumuz süper kahramanları aynı karelerde görmek, hiç şüphesiz ki heyecan verici olacaktır. Başrollerinde Ben Affleck, Gal Gadot, Henry Cavill, Jason Momoa’nın yer aldığı Justice League‘in yönetmen koltuğunda Zack Snyder oturuyor. Filmin çıkış tarihi 17 Kasım olarak belirtildi.

Puanlama özeti
YORUMSUZ

YORUM YAP

Güncel kalmak istiyor musunuz?

E-bültenimize abone olun güncel içeriklerimizden anında haberdar olun. Yaşam, Aile, Seyahat, Finans ve daha birçok konuda içeriklerimizi takip edin.

Teşekkürler