Home / Eğitim  / Yurt Dışında Okumak İsteyenler İçin 9 Tavsiye

Yurt Dışında Okumak İsteyenler İçin 9 Tavsiye

Yurt dışında okumak isteyenler neler yapmalı. Yut dışında eğitime yönelik tavsiyelerimizi mutlaka okuyun.

Yurt Dışında Okumak İsteyenler İçin 9 Tavsiye

Başka ülkenin kurallarına ve gümrüğüne bağlı olmanın önemini anlayabildiğiniz takdirde, yurt dışında okumak eğlenceli ve güvenli olabilir.

  1. İmzalı ve geçerli vize ve pasaporta sahip olduğunuzdan emin olun, Eğer gerekliyse.  Pasaportunuzun acil durum bilgisi sayfalarını da doldurun.
  1. Gitmeyi planladığınız ülkenin Konsolosluk Bilgilendirme Kağıtlarını (ve varsa eğer Kamuoyu Duyuruları veya Seyahat Uyarılarını) okuyun.
  1. Güzergahınızı, pasaportunuzun ve vizenizin kopyalarını ailenize ve arkadaşınızın evine bırakın, böylece acil bir durumda sizinle irtibata geçebilirler. Ev sahibi programınızı da nerede olduğunuz hakkında bilgilendirmeyi unutmayın.
  1. Acil tıbbi desteği karşılayacak bir sigortanızın olduğundan emin olun.
  1. Gideceğiniz ülkenin yasalarını ve gümrük kurallarını çok iyi tanıyın. Yabancı bir ülkedeyken, o ülkenin yasalarına bağlı olduğunuzu unutmayın
  1. Bagajlarınızı sağda solda bırakmayın ve asla yabancılardan paket, çanta ve benzeri şeyler kabul etmeyin.
  1. Yurt dışındayken , yasa dışı uyuşturucu kullanmaktan ve yüksek miktarda alkol içeren içecekler içmekten uzak durun. Bunları yapan insanlardan da uzak durmalısınız tabi ki
  1. Göze çarpan giysiler giyerek ve pahalı mücevherler takarak hırsızların hedefi haline gelmeyin. Ayrıca, üzerinizde fazla nakit para ve gereksiz kredi kartı taşımayın
  1. Para bozduracağınız zaman sadece yetkili ofisleri kullanın. Yerel yasaları ihlal etmeyin.

cemsusal@gmail.com

Cem Ceyhun Süsal yaklaşık 12 yıldır internet sektöründe çalışan ve bir çok startup projesinde başlangıçtan bitimine kadar aktif şekilde rol almış bir girişimcidir.

Değerlendirmeleriniz
YORUM YOK

YORUM YAP

Beni bir gir hele :) *

YÜZLERCE  YAZI
TAKİP ET!

50 farklı konuda her gün taze yazılar!

Bilgileriniz hiç bir şekilde hiç bir kurum veya kişi ile paylaşılmayacak

OLEY ARAMIZA HOŞGELDİN