Home / Seyahat  / Yakınımızda Bulunan Güzellikler

Yakınımızda Bulunan Güzellikler

Balayında veya Romantik bir tatilde çok uzağa gitmeden iyi tatil yapabilirsiniz.

Yakınımızda Bulunan Güzellikleri

Uzun bir tatil yapmak için bütçeniz veya zamanınız yeterli gelmeyebilir. Ancak hafta sonu ya da hafta içi izin kullandığınız süreçte zamanınızı iyi değerlendirebileceğiniz muhteşem yerlerin de var olduğunu bilmelisiniz. İstanbul içi ve İstanbul’a yakın yapabileceğiniz aktiviteler için sizlere Yakınımızda Bulunan Güzellikler konusunda bazı fikirler sunacak ve bu fikirleri değerlendirmeniz durumunda ruhsal ve fiziksel açıdan dinlenerek eğlenebileceğinize emin olabilirsiniz.

Aydos Tepesi

İstanbul’un en yüksek noktası olan Aydos Tepesi, 537mt yüksekliğe sahiptir. Kartal ilçesinden kolaylıkla ulaşabileceğiniz bölgede göl kıyısında bisiklet sürebilir, yürüyüş yapabilir ve piknik yaparak doğanın keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca Bu noktadan güneşin batışını ve prens adalarını izlemek oldukça keyifli bir deneyim olacaktır.

Göksü Deresi

Huzur içinde sakin bir gün geçirmek isteyenler için mutlaka uğranması gereken bir nokta olan Göksu, tarihi güzelliği, restoranları, kayık gezintileri ile muhteşem bir yapıya sahiptir. Dere kenarında yer alan restoranlarda yemek yiyebilir, boğaz ve Rumeli hisarına karşı kahvenizi keyifle yudumlayabilirsiniz. Dilerseniz günü birlik, dilerseniz de çevresinde yer alan otellerde konaklama yapabilirsiniz.

Tuzla Kaplıcaları

İstanbul bölgesinin tek termal kaplıcası olan alanı ziyaret edebilir ve keyifli bir güne imza atabilirsiniz. Vücut sağlığınıza fayda sağlayacak olan kaplıca sularında gün boyu zaman geçirerek vücudunuzdaki olumsuzluklardan kurtulabileceğiniz gibi stresinizi de atacağınızdan emin olabilirsiniz.

Polenezköy Tabiat Parkı

Beykoz sırtlarında yer alan Polenezköy, doğal bitki örtüsüyle kişilere huzur veren bir alandır. Bölge ziyaretçileri kamp, trekking, bisiklet sürme ve piknik yapabilme olanağına sahiptir. Hafta sonu için iyi bir değerlendirme alanı olan bölgede pansiyon ve oteller bulunduğu için konaklama sorunu yaşamadan keyifli bir süreç geçirebilirsiniz. Bunun yanı sıra günü birlik geziler içinde son derece doğru bir seçim yeri olacağından tercihleriniz arasında ilk sırada yerini alabilir.

Bolu

İstanbul’a yakınlığıyla sıkça ziyaret edilen bolu bölgesinde gezilecek pek çok nokta bulunmaktadır. Bunlardan birkaç örnek vermek gerekirse, Yedigöller Milli Parkı, Kartalkaya Merkezi, Gölcük Milli Parkı, Abant Gölü, Bolu Evleri gibi görsel kalitesi yüksek ziyaretçisine huzur vererek bambaşka bir atmosfer yaşatacak alanlar vardır. Bu mekanlarda doğa yürüyüşü ve piknik yapabilir, göl kenarındaki restoranlarda farklı lezzetleri tadabilir ve hayata farklı bir açıdan bakabilirsiniz.

Tatil denildiğinde illa ki 5-10 gün uzak bir noktaya gitmek gerekmez. Bugün Yakınımızda Gidilebilecek Güzel Alanlar da bulunmakta ve büyük bir bütçe gerektirmeden stresinizi azaltacak aktiviteler yer almaktadır. Dolayısıyla sizler dinlenmek istediğinizde öncelikle gideceğiniz alanda ne görmek istediğinize karar vererek seçiminizi gerçekleştirebilirsiniz. Yani kimi insan doğa kimisi ise denizden yana tercih yapmak ister. Bu noktada deniz severler için Silivri, Kilyos, Şile gibi bölgelerde ideal noktalardır. Doğa ile iç içe kısa bir kaçamak yapmak isteyenler de yukarıda belirttiğimiz bölgelere mutlaka değerlendirmelisiniz.

cemsusal@gmail.com

Cem Ceyhun Süsal yaklaşık 12 yıldır internet sektöründe çalışan ve bir çok startup projesinde başlangıçtan bitimine kadar aktif şekilde rol almış bir girişimcidir.

Değerlendirmeleriniz
YORUM YOK

YORUM YAP

Beni bir gir hele :) *

YÜZLERCE  YAZI
TAKİP ET!

50 farklı konuda her gün taze yazılar!

Bilgileriniz hiç bir şekilde hiç bir kurum veya kişi ile paylaşılmayacak

OLEY ARAMIZA HOŞGELDİN