Home / Teknoloji  / Twitter Hesap Doğrulaması Nasıl Yapılır?

Twitter Hesap Doğrulaması Nasıl Yapılır?

Twitter son dönemlerin en popüler sosyal medya hesaplarından biri haline geldi. Sosyal medya tarayıcısı Twitter kullanıcıların güvenli bir şekilde hesaplarını kontrol edebilmesi için hesap doğrulama uygulaması başlattı. Twitter hesabının başka birinin eline geçme sorunlarını tamamen ortadan

Twitter Hesap Doğrulaması Nasıl Yapılır

Twitter son dönemlerin en popüler sosyal medya hesaplarından biri haline geldi. Sosyal medya tarayıcısı Twitter kullanıcıların güvenli bir şekilde hesaplarını kontrol edebilmesi için hesap doğrulama uygulaması başlattı.

Twitter hesabının başka birinin eline geçme sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilmek için Google ve Facebook gibi sitelerde olduğu gibi Twitter üzerinden de cep telefonu onay kodu uygulaması getirildi. Bu onay kodu sayesinde hesabı açmak mümkün hale gelecek ve Twitter hesabı güven altında tutulacaktır.

Twitter Üzerinden İki Adımda Hesap Doğrulaması Nasıl Yapılmaktadır?

Twitter hesap doğrulaması yapılabilmesi için öncelikle cep telefon numarasının Twitter’de kayıtlı olması gerekmektedir. Telefon numarası kayıtlı olmayan kişiler “Ayarlar” sayfası bölümüne giriş yapmalı ve “Mobil Ayarlar” kısmından cep telefonu numarasını eklemelidir.

Telefon ekleme işlemi tamamlandıktan sonra “Hesap Ayarları” bölümünden “Hesap Güvenliği” başlığı altında bulunan “Giriş Yaparken Bir Onaylama Kodu İste” bağlantısına tıklanmalı ve kutucuk işaretlenmelidir.

Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra bir uyarı penceresi açılacak ve buradaki butonu tıklayarak birbiri ardına gelen iki uyarıya “Hayır” denmesi gerekmektedir. Daha sonra cep telefonuna kısa bir mesaj gelecektir.

Mesajda “Twitter Bu Cihaza Onaylama Kodları Gönderebilir!” uyarısı yer almaktadır. Gelen mesajın ardından hesap ayarlarına tekrar gidilmeli ve hesap güvenliği kutucuğu işaretlenmelidir.

Gerekli işaretlemeler yapıldıktan sonra şifre kaydedilmeli ve çıkış yapılmalıdır. Tekrar giriş yapılması halinde mobil cihazınıza 6 haneli bir şifre gelecek ve onay kutucuğuna bu şifreyi yazmanız gerekecektir. Doğru şifre girilmesi halinde oturum açılacak ve Twitter hesabı doğrulama işlemleri tamamlanacaktır.

Twitter Doğrulaması Yapılabilmesi İçin Tweet Sayısı Önemli Midir?

Twitter sosyal medya platformu müzik, oyunculuk, moda, yönetim, politika, din, gazetecilik, medya, spor, iş dünyası gibi pek çok alanda kullanılmaktadır. Birçok kişiye hitap eden Twitter hesap doğrulaması için takipçi veya Tweet sayısının herhangi bir önemi bulunmamaktadır.

Hesap doğrulaması yaptırmak isteyen kişiler gerekli adımları izlemelidir. Tweet sayısına göre hesap doğrulama işlemleri yürütülmemektedir.

Onaylanmış Twitter Hesabı

Twitter hesabını doğrulatabilmek için bazı işlemler gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Tüm bu adımlar doğru bir şekilde takip edildikten sonra mavi onay rozeti alınmaktadır.

Onaylanmış hesaplar kamuoyunun ilgisi çekebilecek orijinal bir hesap olduğunu göstermektedir. Rozet, Twitter hesap profilinde ismin yanında yer almaktadır.

Arama sonuçlarında mavi rozet hesap adının yanında yer almaktadır. Twitter hesabının yanında mavi rozet  bulunmaması onaylanmış bir hesap olmadığını göstermektedir.

Hangi Tür Twitter Hesapları Onaylanmaktadır?

Twitter hesabının onaylanmasını isteyen hesapların ilgi çekici hesaplar olması önemlidir. Mavi tık rozetine sahip olmak isteyen kişilerin hesaplarının onaylanabilmesi için müzik, oyunculuk, moda, hükümet, politika, din, gazetecilik, medya, spor, iş dünyası  ve temel ilgi alanlarına yönelik hesaplar olması çok önemlidir.

Hesabınızı doğrulayarak Twitter’de güvenilir bir şekilde zaman geçirme fırsatı yakalayabilirsiniz.

incetutku@gmail.com

Arabalara ve teknolojiye tutku ile bağlı bir bilgisayar mühendisi

Değerlendirmeleriniz
YORUM YOK

YORUM YAP

Beni bir gir hele :) *

YÜZLERCE  YAZI
TAKİP ET!

50 farklı konuda her gün taze yazılar!

Bilgileriniz hiç bir şekilde hiç bir kurum veya kişi ile paylaşılmayacak

OLEY ARAMIZA HOŞGELDİN