Home / Finans  / Nasıl Kredi Alabilirim?

Nasıl Kredi Alabilirim?

Daha önce hiç kredi kullanamadıysanız kredilendirme süreci hakkında bilgi sahibi olmamanız gayet normal. Bırakın doğru kredi seçeneğini bulmanız için Nasıl Kredi Alabilirim? sorusunun cevabını beraber arayalım. Hangi Kredi Türüne İhtiyacınız Var? Yapacağınız ilk şey hangi kredi türüne

Nasıl Kredi Alabilirim

Daha önce hiç kredi kullanamadıysanız kredilendirme süreci hakkında bilgi sahibi olmamanız gayet normal. Bırakın doğru kredi seçeneğini bulmanız için Nasıl Kredi Alabilirim? sorusunun cevabını beraber arayalım.

Hangi Kredi Türüne İhtiyacınız Var?

Yapacağınız ilk şey hangi kredi türüne ihtiyacınız olduğunu anlamak olacaktır. Nasıl Kredi Alabilirim? sorusunun cevabı daha doğrusu borçlanma süreci ihtiyacınızın türüne göre değişmektedir. Alacağınız parayı kullanım yerinize göre uygun kredi türünü belirleyin:

 

  • Taşıt Kredileri
  • Konut Kredileri
  • Bireysel Krediler
  • Kurumsal Krediler
  • Eğitim Kredileri

 

 

Bazı durumlarda çok seçeneğiniz olmayabilir. Örneğin: Konut alacaksanız kullanabileceğiniz tek kredi türü konut kredisi olacaktır. İhtiyacınıza en çok hitap eden kredi seçeneğini bulmanız kredi alma şansınızı arttırrken maliyetlerinizi düşürebilir.

Kredinizi Nereden Kullanacaksınız?

Kredi türüne karar verdikten sonra alışveriş süreciniz başlayacaktır. ;Evet doğru duydunuz alışveriş süreci, kredi sürecini böyle değerlendirmek daha doğru olabilir.

Daha önce belirttiğimiz gibi bazı durumlarda seçenekleriniz sınırlı olabilir. Bazı finans kurumları Kurumsal Kredi seçeneği sunmayabilir. Yapmanız gereken ilk şey uzun süredir çalıştrığınız ve müşterisi olduğunuz bir banka var ise o bankadan ilgilendiğiniz kredi türü hakkında bilgi almak olmalıdır.  Bu bilgiler genel anlamda yönünüzü belirlemenize yardımcı olur.

Fakat hiçbir zaaman sadece bir bankaaya bakarak kredi kullanmayın, diğer seçenekleride mutlaka inceleyin ve değerlendirin. Karşılaştırın kazançlı çıkın.

Kredi Skorunuz Nasıl?

Bankalar kredi başvurunuzu değerlendirirken kredi skorunuza bakarak karar verirler. Kredi skoru sizin geçmişteki finansla hareketlerinizin değerlendirilmesi sonucunda oluşan bir rakamsal ifadedir. Bunun içerisinde geçmişte aldığınız kredilerin zamanında ödenip ödenmediği, kredi kartı ödemelerinizin düzenli yapılıp yapılmadığı, faturalarınız vesaire gibi ödemelerinizdeki gecikmeler gibi faktörler yer almaktadır.

Bu nedenle kredi başvurusu yapmadan önce mutlaka kredi skorunuzu öğrenin.

Kredileri Anlamak:

Nasıl Kredi Alabilirim? sorusunu cevaplamak için kredi ürünlerinin yapısını iyice anlamanız gerekir. Sizin için krediler hakkında bilmeniz gerekenleri aşağıdaki yazılarda toplamaya çalıştık:

 

 

 

Kredi başvurusu yapmadan önce mutlaka bu yazıları okuyun.

cemsusal@gmail.com

Cem Ceyhun Süsal yaklaşık 12 yıldır internet sektöründe çalışan ve bir çok startup projesinde başlangıçtan bitimine kadar aktif şekilde rol almış bir girişimcidir.

Değerlendirmeleriniz
YORUM YOK

YORUM YAP

Beni bir gir hele :) *

YÜZLERCE  YAZI
TAKİP ET!

50 farklı konuda her gün taze yazılar!

Bilgileriniz hiç bir şekilde hiç bir kurum veya kişi ile paylaşılmayacak

OLEY ARAMIZA HOŞGELDİN