Home / Finans  / Kredi Kartı Taksitlendirme

Kredi Kartı Taksitlendirme

Kredi Kartı Taksitlendirme nedir? Kredi Kartı Taksitlendirme yaparken nelere dikkat edilmeli, hep birlikte inceleyelim.

Kredi Kartı Taksitlendirme

Kredi kartı taksitlendirme işlemi aslen bir kredilendirme işlemidir. Zaman içerisinde kredi kartına olan borcumuz artarak ödemesi güç bir noktaya ulaşabilir. Bu noktada durumu daha kötüleştirmemek için toplu miktardaki borcunuzu belirli bir faiz oranı karşılığında sunulan vade opsiyonlarından birisini tercih ederek taksitlendirebilirsiniz. Bu işleme kredi kartı taksitlendirme denir.

Peki Kredi Kartı Taksitlendirme İşleminde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kredi Skorum Ne?

Ödeme anlamında bir miktar sıkıştığınız için artık bankalar sizi eskiye oranla daha riskli bulabilirler ve kredilendirme süreci esnasında biraz daha detaylı incelemek isteyebilirler. Bu nedenle kredi skorunuzu öğrenin ve skorunuzda bir problem var ise düzeltmek için gereken araştırmayı yapın.

İflas mı Ettim?

Kredi kartı taksitlendirme işlemi iflas seviyesine geldiğimizi göstermez fakat yine de borcumuzun ödeyebileceğimiz seviyenin üzerine çıktığının yani kontrolü az da olsa kaybettiğimizin bir göstergesidir. Bu durum kredi skorumuzu olumsuz etkileyebilir. Sonraki borçlanmalarınızda problem yaşayabilirsiniz.

Şimdi Ne Yapmam Gerekir?

Kredi kartı taksitlendirme işlemini yaptınız ve belirli bir süre için bankanıza ödemeler yapacaksınız. Bu süre zarfında harcamalarınıza dikkat etmeniz son derece önemlidir. Yapacağınız ek borçlanmalar sizi zor duruma sokabilir.

Ödeme Süresince Nelere Dikkat Etmeliyim?

Ödemelerinizi gerçekleştirirken kredi kartınızın ekstrelerini kontrol etmeyi ihmal etmeyin. Aklınıza yatmayan herhangi bir tutar gözünüze çarpar ise mutlaka bankanız ile görüşün.

Kredi Kartı Taksitlendirmenin Alternatifi Var mıdır?

Kredi kartı taksitlendirme işlemi sadece bankalar tarafından yapılan bir işlem olmakla beraber internet üzerinde bankalardan daha az faiz ödeyeceğinizi iddaa eden kurumlardan uzak durmanızı tavsiye ederiz. İşleminizi sadece bankalar aracılığı ile gerçekleştirmeniz daha güvenli olacaktır. Bankaların ihtiyaç kredileri de, kredi kartı taksitlendirmede kullanılabilir. Bunu unutmayın.

Faizi Anladım Başka Bir Şey Var mı?

Faiz oranının yanında kredi kartı taksitlendirme işlemi için bir takım masraflar alınabilir. Bu masrafları mutlaka öğrenin!

KISA YOLLAR:

cemsusal@gmail.com

Cem Ceyhun Süsal yaklaşık 12 yıldır internet sektöründe çalışan ve bir çok startup projesinde başlangıçtan bitimine kadar aktif şekilde rol almış bir girişimcidir.

Değerlendirmeleriniz
YORUM YOK

YORUM YAP

Beni bir gir hele :) *

YÜZLERCE  YAZI
TAKİP ET!

50 farklı konuda her gün taze yazılar!

Bilgileriniz hiç bir şekilde hiç bir kurum veya kişi ile paylaşılmayacak

OLEY ARAMIZA HOŞGELDİN