Home / Finans  / Kredi Kartı Borcu Yüzünden Eve Haciz Gelir mi?

Kredi Kartı Borcu Yüzünden Eve Haciz Gelir mi?

Kredi kartı borcunuzu ödemediniz veya geciktirdiniz. Şimdi ne olacak

Kredi Kartı Borcu Yüzünden Eve Haciz Gelir mi?

Ülkemizde bankacılık sektörünün çok yaygın olduğunu hepimiz görmekteyiz. Hemen hemen her cadde de veya bir iş merkezinde kolaylıkla bir bankaya ulaşabilmemiz mümkündür. Bankanın müşteriye müşterinin de bankaya ihtiyacı olduğu durumlarda da çok aktif olarak tercih edilmektedir. Özellikle bankaların özel reklamlar vererek müşterinin dikkatini çekmek istemesi bile bir nevi teşviktir diyebiliriz. Bundan dolayı yapılan çalışmalarda ve kullanılan kredi veya kredi kartlarında da zaman zaman aksamalar veya gecikmelerde yaşanabilmektedir. Kolay harcanan ve sonunda ödenmesi zorunlu olan bir borcun ise yasal yollarla alınması da an meselesidir. Ancak çok merak edilen Kredi Kartı Borcu Yüzünden Eve Haciz Gelir Mi? Sorusuna cevap olarak kesinlikle gelemez diyebiliriz. Borcunuz olabilir sürekli banka tarafından taciz edilebilirsiniz ancak bir miktar borç için kimse kapınıza dayanmaz. Tebligat yollanabilir, icra takip bölümü devreye sokulabilir ve sizinle anlaşma yollarına gidilmek istenir.

Bankanın en çok korktuğu konulardan biri olsa da yine de müşterisinden parasını nasıl tahsil edeceğini düşündüğü için daha çok iyi niyetli olarak yaklaşarak küçük taksitlere bölerek borcun ödenmesini sağlamaktadır. Söz konusu olan Kredi Kartı borcunun ne kadar miktarda olduğu ve neden ödenemediği dikkate alınarak o zaman diliminde ki ekonomik şartlar ele alınır ve ona göre ılımlı bir şekilde tahsilatın gerçekleştirilebilmesi sağlanır. Geçmiş yıllarda özellikle emeklilerde emekli maaşlarına konulan haciz kesintileri bile kaldırılmış iken kalkıp da bir bankanın eve haciz getirmesi doğru bir yöntem değildir. Siz borcunuzu teyit etmediğiniz sürece yani evet borcumu şu günde ödeyeceğim demediğiniz sürece banka sizin kapınıza haciz gönderemez. Bu konuda dikkatli olmanız ve bankanın sizlere sunacağı en mantıklı ve karlı ödeme şablonuna göre seçimlerinizi yapabilirsiniz. Zaten bankanın gecikme olarak sizlere vermiş olduğu 90 günlük süreyi dahi aşmış olsanız bile bundan sonraki süreçte de bayağı bir zaman geçmektedir.

Açıklamalarımızda özellikle üzerinde durduğumuz konuyu tekrar dile getirecek olursak bankaya olan borcunuzu ödememeniz durumunda banka sizleri icra takip bölümüne aktarmaktadır. Bu bölümden de sizlere avukat aracılığı ile telefon gelmektedir. Böyle olunca da size borcu en kolay nasıl ödeyebileceğiniz durumlar aktarılır ve hatta ödeme yapmanız durumunda yine avukatlık masraflarında indirim yapılacağı söylenir. Şimdi tüm bunlara şahitlik ederek kafanıza yatan ödeme koşullarını kabul etmeniz durumunda bir sorun yaşamazsınız. Ancak avukata direk ben borcumu ödemiyorum ne yaparsan yap derseniz avukatta bunu koz olarak kullanır ve evinize gelerek haciz keşfi yapar. Tatbikîde bu evinizden mal çıkaracağı anlamına gelmez ve sizi ikna etme yöntemi olarak bilinir. Böylece Kredi Kartı Borcu Ödeme Taahhüt yaparak haciz işlemleri askıya alınır ve paranın sizden nakit olarak tahsil edilmesi sağlanır. Maldan ziyade nakit para daha önemli olduğu için bankanın da bir nevi işine gelmektedir.

cemsusal@gmail.com

Cem Ceyhun Süsal yaklaşık 12 yıldır internet sektöründe çalışan ve bir çok startup projesinde başlangıçtan bitimine kadar aktif şekilde rol almış bir girişimcidir.

Değerlendirmeleriniz
YORUM YOK

YORUM YAP

Beni bir gir hele :) *

YÜZLERCE  YAZI
TAKİP ET!

50 farklı konuda her gün taze yazılar!

Bilgileriniz hiç bir şekilde hiç bir kurum veya kişi ile paylaşılmayacak

OLEY ARAMIZA HOŞGELDİN