Home / Finans  / Kötü Kredi Skoru ile Nasıl Kredi Alabilirim?

Kötü Kredi Skoru ile Nasıl Kredi Alabilirim?

Kredi notunuz düşük ama kredi çekmeye mi ihtiyacınız var? Sizin için küçük ipuçları hazırladık.

Birden fazla kredi kartı kullanıyorsunuz aralarında bir denge var ama hesap kesim tarihinde sadece alt limiti ödeyebiliyorsunuz. Anlaşılan kötü kredi skoruna sahipsiniz. Kredi kartlarınızı kapatmak için düşük faizli bir kredi almak istediniz fakat kart kullanımlarınızdaki dengesizlik sebebiyle kredi puanınız düşük ve banka kredi vermiyor böyle bir durumda neler yapabiliriz?

Kötü kredi skoruna sahipseniz genel olarak yapmanız gereken en önemli şey kredi puanınızı yükseltmek için daha disiplinli bir tasarruf yöntemine geçmeniz. Belirli bir süre harcamalarınızı minimuma indirmek veya ekstra masraflardan kaçınmak ödemeleri yapmanız için gerekli bütçeye daha yakın bir duruma ulaşmanızı sağlayacaktır.

Kredi kartı veya çeşitli sebeplerden dolayı kredi puanınız düşük olduğu için bankaların size kredi vermediği durumlarda bankaya teminat sağlayabileceğiniz bir taşınmaz sizin kredi almanıza yardımcı olacaktır.

Tabi burada göze almanız gereken önemli nokta ödemeleri yapabileceğinize karşı kendinize karşı güveniniz olmalı yoksa evinize veya teminat gösterdiğiniz varlıklarınıza banka tarafından el konulması kaçınılmaz olacaktır.

Genel olarak karşılık bulmanız zor gözükse de ailenizden veya tanıdıklarınızdan borç alarak bu konuyu çözüme ulaştırabilirsiniz. Eğer size güvenen tanıdıklarınız bulunmuyorsa günümüzde bu seçeneğin çok istendiği gibi sonuçlanmadığını da belirtmeden geçemeyeceğiz.

Yazımızın başında da dediğimiz gibi kredi skorunuzu etkin seviyelere çıkartmak için yapmanız gereken en makul durum disiplinli bir maliyet yönetimine geçmeniz olacaktır.

Kredi puanınızın tekrar yükselmesi için maalesef 1-2 ay gibi kısa bir süre yeterli olmamakta bu disiplinli yönetimiz en az 4-5 ay devam ettirmelisiniz.

Ayrıca kredi başvurusu yaparken talep ettiğiniz miktar için yapmayı planladığınız aylık ödemeleri düşük tutabileceğiniz bir vade seçmeniz bankalarında size daha olumlu dönüşler yapmasını sağlayacaktır.

cemsusal@gmail.com

Cem Ceyhun Süsal yaklaşık 12 yıldır internet sektöründe çalışan ve bir çok startup projesinde başlangıçtan bitimine kadar aktif şekilde rol almış bir girişimcidir.

Değerlendirmeleriniz
YORUM YOK

YORUM YAP

Beni bir gir hele :) *

YÜZLERCE  YAZI
TAKİP ET!

50 farklı konuda her gün taze yazılar!

Bilgileriniz hiç bir şekilde hiç bir kurum veya kişi ile paylaşılmayacak

OLEY ARAMIZA HOŞGELDİN