Home / Seyahat  / İstanbul’un Arka Sokaklarındaki Lezzetler

İstanbul’un Arka Sokaklarındaki Lezzetler

Birbirinden güzel bu mekanları hemen keşfedin

İstanbul'un Arka Sokaklarındaki Lezzetler

Şüphesiz ki İstanbul’da birçoğumuzun ismini dahi duymadığı ama keşfedilmesi gereken müthiş lezzetlerin sunulduğu mekanlar vardır. Bildiğiniz gibi yemek konusunda unvan kazanmış pek çok restoran cadde üzerinde konumlanmış ve hemen herkesin uğrak yeri olmuştur. Ancak bazen alışılmışın dışına çıkmak ve farklı lezzetler tadabilmek adına biraz araştırmacı olmak gereklidir. Bu, kişinin damak kültürünü geliştirmesi bakımından da önemli bir husustur. Bu nedenle sizler için yaptığımız araştırmada sonucunda İstanbul’un Arka Sokaklarındaki Lezzetler konusunda bazı öneriler sunacağız. Belki yolunuz düşerse bu lezzetleri tadar ve yeni deneyimler kazanabilirsiniz.

Fıccın Kallavi

Fıccın

Özellikle Çerkez mutfağı konusunda iddialı olan mekan, birbirinden farklı oldukça zengin çeşide gün içinde yer vermektedir. Herkesin damak tadına uygun bir lezzeti bulabileceği bu mekanda hiç tatmadığınız yemek çeşitlerini göreceğinizden emin olabilirsiniz.

Adres: İstiklal Caddesi, Kallavi Sk.

Klemuri

Klemuri

Karedeniz yemeklerine yer veren mekan içinde karalahana çorbası, Karadeniz mantısı, muhlama, hamsi tava gibi birbirinden lezzetli çeşitler sunulmaktadır. Pek çok mekanda Karadeniz yemek kültürünü denemiş olsanız dahi mutlaka bu yerinde enfes tatlarını denemelisiniz.

Adres: Büyükparmakkapı Sk., No:12, Beyoğlu

Çiya Sofrası

Çiya

Kadıköy çarşısında 1987 senesinde kebapçı olarak faaliyete geçen mekan, zaman içinde zengin bir kebap çeşidine sahip olarak hizmet verirken 1998 senesinde daha çok Doğu Akdeniz ile Anadolu mutfağına özgün lezzetlerin ağırlıkta olduğu menü ile hizmetini devam ettirmektedir.

Adres: Caferağa Mahallesi, Güneşlibahçe Sk., Kadıköy

Çukur Meyhane

Çukur Meyhane

Patlıcan ezme, deniz börülcesi, şişte hamsi ve levrek, yaprak ciğer ile balık köftesi gibi birbirinden damak şenlendirici lezzetler sunan küçük meyhane, oldukça kalabalık ve yer bulmanın zor olduğu bir mekandır. Dolayısıyla gitmeden evvel rezervasyon yaptırılması faydalı olacaktır.

Adres: Kartal Sk., No: A/1, Beyoğlu

Filibe Köftecisi

Filibe Köftecisi

Günümüzde hemen her sokak arasında birbirinden lezzetli köfte servisi yapan mekanlar vardır. Ancak Filibe köftecisi daha önce tatmadığınız lezzette bir köfte yemenizi sağlayacak olan ender adreslerden biridir diyebiliriz. Katkısız şekilde hazırlanan köfteler kömür ateşinde pişirilerek konuklara servis edilmektedir.

Adres: Bahtiyar Sk., No: 5/A, Nişantaşı

Zübeyir Ocakbaşı

Zübeyir Ocakbaşı

Sektöründe 25 yıldır hizmet veren Zübeyir Erbaş, mekanın işletmecisi olduğu gibi ustalığını da yapmaktadır. Tüm ızgara et çeşitleriyle birlikte közde kabak ve patlıcan salatası da denenmesi gereken lezzetler arasındadır. Ayrıca uzun saatler közde pişirilen ayvadan yapılan tatlı ise yeni bir deneyim kazanmak için ideal bir lezzettir.

Adres: İstiklal Caddesi, Bekar Sk., No: 28, Beyoğlu

Sakarya Tatlıcısı

Sakarya Tatlıcısı

Tatlı tutkunlarının mutlaka uğraması gereken bu mekanda oldukça zengin bir tatlı çeşidi bulunmaktadır. Şerbetli ve sütlü olmak üzere mevsim tatlılarına da yer veren işletme yaklaşık 50 yıldır hizmet sağlamaktadır.

Adres: Dudu Odaları Sk., No:3, Balık Pazarı, Beyoğlu

Yeni lezzetler tatmayı seviyorsanız  tavsiye ettiğimiz İstanbul’un Arka Sokak Lezzetleri ile tanışmalı ve yemek kültürünüze her daim bir yenisini kazandırmalısınız.

cemsusal@gmail.com

Cem Ceyhun Süsal yaklaşık 12 yıldır internet sektöründe çalışan ve bir çok startup projesinde başlangıçtan bitimine kadar aktif şekilde rol almış bir girişimcidir.

Değerlendirmeleriniz
YORUM YOK

YORUM YAP

Beni bir gir hele :) *

YÜZLERCE  YAZI
TAKİP ET!

50 farklı konuda her gün taze yazılar!

Bilgileriniz hiç bir şekilde hiç bir kurum veya kişi ile paylaşılmayacak

OLEY ARAMIZA HOŞGELDİN