Home / Genel  / İnternetten Gezebileceğiniz Müzeler

İnternetten Gezebileceğiniz Müzeler

Her ne kadar gerçeğinin yerini tutmasa da denemeye değer

İnternetten Gezebileceğiniz Müzeler

Tarih ve kültür alanında bilgiler edinebildiğimiz, gezerek, görerek, keşfederek öğrenme imkanı bulduğumuz, tarih kokan müzeleri artık internet üzerinden de gezebileceğiz. Yıllar önce kimse bu teknolojinin gelebileceğini hayal bile edemezken günümüzde sadece bu Link’e tıklayarak Anıtkabir’i internet ve klavye yardımıyla bulunduğumuz yerden gezme fırsatı bulmaktayız. Tarihi mekanlar olan müzeler internet siteleri üzerinden meraklılarını bekliyor. Türkiye’nin en büyük, önemli, en çok eser bulunduran müzelerini zengin araçlarla, günümüz teknolojisiyle koltuğumuzdan kalkmadan izleyebiliyoruz. Kim istemez ki Topkapı sarayı sanal müze gezisi yapmasın.

Teknoloji Sayesinde Sanal Turla Müze Gezileri

Teknolojik imkanlardan faydalanan ziyaretçiler Topkapı Sarayını, tarihi Eminönü Meydanını, Şanlıurfa Balıklı Gölü, Ayasofya müzesini, Göreme’yi, Anırkabiri ve Türkiyemizin dört yanından onlarca müzeyi oturdukları yerden izleyebilecek. Öğrencilere, çocuklara milli bilinç kazandırılmak, tarihi alanda bilgi verilmek istenirken çocuklar 3d görüntü imkanıyla, sanal turla istedikleri müzeleri gezip görebilecek. Ayasofya müzesi sanal gezi yapma imkanı ile dünyanın dört bir yanından sanal gezi ile tarihimiz öğrenilebilecek. Panoramik çekimlerle müzeler multimedyalar ve video haline getirilerek ücretsiz ve zahmetsiz bir şekilde gezilebilecek.

Çocuklar İçin Keyifli Sanal Müze Gezintileri

Şair Sunay Akın’ın hayata geçirdiği Oyuncak Müzesi İstanbul’da bulunuyor. Müze bir arama motorunun servis programıyla internet üzerinden gezilebiliyor. Müze 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle tüm odaları ve katlarıyla çocukların internet üzerinden gezip görmesini bekliyor. Dört kattan oluşan müzede, 5000 oyuncak mevcut. Müze, 360 derece fotoğraflarla internet üzerinden gezilebiliyor. Kültür Enstitüsü Projesi kapsamında Masumiyet Müzesi de sanal gezinti yapılabilen müzeler arasında bulunuyor. Konya da bulunan Mevlana Müzesi  de sanal turla gezilebilecek mekanlardan. Sanal tur ile tarih meraklıları kendilerini müzenin içinde gibi hissedecek adeta tarihi o anda orada yaşayacaktır.

eminkoklu90@gmail.com

Değerlendirmeleriniz
YORUM YOK

YORUM YAP

Beni bir gir hele :) *

YÜZLERCE  YAZI
TAKİP ET!

50 farklı konuda her gün taze yazılar!

Bilgileriniz hiç bir şekilde hiç bir kurum veya kişi ile paylaşılmayacak

OLEY ARAMIZA HOŞGELDİN