Home / Yaşam  / Fotoğrafçılığın Hayatınızı İyileştirdiği Noktalar

Fotoğrafçılığın Hayatınızı İyileştirdiği Noktalar

Bir hobiden çok daha ötesi

Fotoğrafçılığın Hayatınızı İyileştirdiği Noktalar

Fotoğraf çekmek sıradan ve basit bir işlem değildir. Düğmeye basıp görüntüyü almak ile fotoğraf çekmiş olunmuyor. Hayatın bir karesi anıya dönüştürülmüş olunuyor. Bir nevi zaman kopyalanıyor. Fotoğrafçılığın hayatımızı iyileştirdiği noktalardan biri mutlu bir kişiliğe sahip olmanıza yaramasıdır. Çektiğiniz resimlerdeki küçük ayrıntılar sizin daha mutlu biri olmanızı sağlar. Bu kadar ayrıntıyı çıplak göz ile görmeniz mümkün olmadığı gibi, görseniz bile onları hafızanızda tutmanız çok uzun sürmeyecektir. Fotoğrafçılığın hayatınızı iyileştirmesi demek, sizin kişilik olarak daha sosyal bir yapıya dönüşüyor olmanız demektir. Bunun anlamı fotoğrafçılık sizi yalnızlıktan kurtarıyor demektir.

Fotoğrafçılık Gözlerinizi ve Hafızanızı Güçlendirir

Fotoğrafçılığın Hayatınızı İyileştirdiği Noktalar

Fotoğrafçılığın size kattığı en güzel şeylerden bir tanesi de fotoğraflardaki ayrıntıların gözlerinizi daha iyi gören iki göz haline getirmesidir. Yani kısa bir süre sonra gerçek hayatta bütüne değil parçaya yönelik bakıyor olacaksınız demektir. Ayrıntıların donuk vaziyetleri sayesinde hafızanızda da ayrıca bir resim çekmiş olacaksınız. Bu sayede yaptığınız işlerde daha yaratıcı düşünmeniz ve olaylara objektif açıdan bakmanız söz konusu. Ayrıca fotoğraf kareleri anılarınızı tazeler ve dostluklarınızın pekişmesinin sağlar. Yeni düşmanlıklarınızı da belki hatırlarsınız ama bu konuya hangi açıdan baktığınıza bağlı.

Fotoğraflar Özel Anlarınızı Korur

Fotoğrafçılığın Hayatınızı İyileştirdiği Noktalar

Fotoğraflarla yaşamı iyileştirmek sadece kullanılan bir terapi yöntemidir. Örneğin Alzheimer hastalarını tedavi etmeye çalışmanın bir yoludur anıları hatırlatmak. Bir diğeri de güzel anıları ölümsüzleştirmektir.  Örneğin bir düğün, bebek doğumu, sünnet, mezuniyet gibi anlar hayatımızda sadece bir kes yaşanır ve ölümsüz olmayı hak ederler. Bu sebepten o gün insanların giyimleri dahi farklı olur. Çok ilerde o fotoğraflara bakarken, çocuklarınıza ve torunlarınıza gençliğinizi gösterir bir yandan gururlanırsınız diğer yandan içinizi tatlı bir burukluk alır. Fotoğraflar ailelerin bir araya gelmesini sağlar. Bir araya gelen aileler geçmiş günleri kah gülerek kah ağlayarak ve fotoğraflara bakarak yad ederler. Fotoğraflar yaşam aktivitelerinizi artırır. Fotoğraflar kendinize ve sevdiklerinize daha fazla vakit ayırmanızı sağlarlar. Gördüğünüz her kare sayesinde geçen zamanın kıymetini anlarsınız.

Fotoğrafçılık Öz Güveninizi Arttırır

Fotoğrafçılığın Hayatınızı İyileştirdiği Noktalar

Fotoğraflar sayesinde yaşamı iyileştirmek aslında kullanılan en eski yöntemlerden bir tanesidir. Psikolojik sorunlar yaşayan insanlar, özellikle depresif tavırlar sergileyenler bunu çok daha iyi bilirler. Sessiz ve kimsenin olmadığı ortamlarda fotoğraf çekerek sanat icra ederler ve böylelikle güzel bir şeyler yaptıklarının farkına varırlar. Bu da onların öz güvenlerinin yükselmesini sağlar. Ayrıca fotoğrafçılık, sanatçılıktan ziyade harika bir para kazanma yöntemidir. Bu mesleği icra eden birçok kişi bu meslekten harika paralar kazanmaktadır. Kalbinizde taşıdığınız güzellikleri karelere dökmenizin bir yoludur fotoğrafçılık.

eminkoklu90@gmail.com

Değerlendirmeleriniz
YORUM YOK

YORUM YAP

Beni bir gir hele :) *

YÜZLERCE  YAZI
TAKİP ET!

50 farklı konuda her gün taze yazılar!

Bilgileriniz hiç bir şekilde hiç bir kurum veya kişi ile paylaşılmayacak

OLEY ARAMIZA HOŞGELDİN