Home / Yaşam  / Eski Mobilyalarınızı Küçük Rötuşlarla Yeni Hale Getirin

Eski Mobilyalarınızı Küçük Rötuşlarla Yeni Hale Getirin

Çok hevesle döşediğimiz evlerimizde zaman içinde mobilyalarda bazı deformeler olabilir ve görsel kalitesi bozulabilir. Bu gibi durumlarda

Eski Mobilyalarınızı Küçük Rötuşlarla Yeni Hale Getirin

Çok hevesle döşediğimiz evlerimizde zaman içinde mobilyalarda bazı deformeler olabilir ve görsel kalitesi bozulabilir. Bu gibi durumlarda sahip olduğumuz eşyaları atmak ve yerine yenilerini almak tabi ki maddi bakımdan zorlayıcı olacaktır. Çünkü her deforme olan ürünü atmaya kalksak sürekli eşya yenilemek zorunda kalırız. Bunun yerine Eski Mobilyalarınızı Küçük Rötuşlarla Yeni Hale Getirin ve kendinizi gereksiz birçok masraftan kurtarın diyebiliriz. Nasıl mı? Şöyle ki; bugün çoğu insan gerek eşyalarını yenileme gerekse kendisine bir hobi edinme konusunda birçok çalışma yapmakta ve sonucunda gayet başarılı görsellere ulaşmaktadır. Mesela küçük bir örnek vermek gerekirse ev içinde en çabuk deforme olan eşyalardan biri servis sehpalarıdır. Çünkü üzerine altlık olmadan çay bardağının koyulmasıyla renginde solma ve lekelenmeler belirir. Gövdesi sağlam olan bu ürünü atmak müsriflikten başka bir şey olmayacağı için ürünü öncelikle zımpara yapabilir, ardından istediğiniz bir renge boyayıp cilaladığınızda son derece hoş ve yeni bir görsellik kazandırabilirsiniz. Hatta son dönemde oldukça popüler bir çalışma olan Dekopaj uygulamasını da yaparsanız, servis sehpanız çok daha modern bir görüntüye bürünecektir.

Dekopaj çalışması için ihtiyacınız olan tek şey istediğiniz renk boya, tutkal ve sprey verniktir. Tabi ki beğendiğiniz bir resim ya da herhangi bir figür olabilir. Mesela cam bir kavanozunuz var diyelim. Bunu beyaz renge boyayıp bir gün bekleterek üzerine özenle kestiğiniz resmi tutkalla yapıştırmanız gereklidir. Sonrasında resmin üzerine bir kat tutkal sürüp kurumasını bekledikten sonra ikinci kat tutkal sürmeniz ve oda kuruduğunda sprey vernikle çalışmanızı sağlamlaştırmanız yeterli olacaktır. Bu kadar basit bir işlem eşliğinde herhangi bir özelliği olmayan eşyanızı ya da eskiyen Mobilyanıza Sihirli Bir Dokunuş İle Yenileyin ve kendinizi gereksiz birçok giderden korumaya alın. Bu işlemi sandalye, koltuk mobilyası, gümüşlük, masa, ayakkabılık gibi her çeşit cam ve ahşap eşyalarınızda uygulayabilir ve yaşam alanınızın görsel kalitesini bambaşka bir havaya bürüyebilirsiniz.

Bugün yapı marketlerde her çeşit onarım ve Eşya Yenileme üzerine yardımcı ürünler bulunmaktadır. İhtiyacınız olan malzemeleri alarak evinizde kolayca ürünlerinize yeni bir görsellik katabilir ve onları çöpe atmak yerine uzun yıllar kullanabilirsiniz. Rengini beğenmediğiniz her çeşit ahşap eşyanıza zımpara işlemi yaptıktan sonra istediğiniz renge boyayabilir ve bu sayede ürünün eski görselliğinden eser bırakmayabilirsiniz. Bazı mobilya boyalarında zımparaya ihtiyaç duyulmadığı için tercihinizi kaliteli seçimlerden yana yaparsanız yenileme uygulamalarınızda daha az zaman harcayacağınız gibi beden gücünüzü de boş yere kullanmamış olursunuz. Ayakları kırılan sandalyeleriniz, döşemesi yırtılan koltuklarınız için gerekli malzemeleri alarak, kısa sürede onarım işlemi yapabilir, cebinizden yüklü meblağların çıkmasını engellediğiniz gibi ayrıca yaşam alanınızı istediğiniz renklerle şenlendirebilirsiniz. Bu işlemleri kesinlikle gözünüzde büyütmenize gerek olmadığını ve oldukça basit şekilde yapılabildiğini belirtmek isteriz.

cemsusal@gmail.com

Cem Ceyhun Süsal yaklaşık 12 yıldır internet sektöründe çalışan ve bir çok startup projesinde başlangıçtan bitimine kadar aktif şekilde rol almış bir girişimcidir.

Değerlendirmeleriniz
YORUM YOK

YORUM YAP

Beni bir gir hele :) *

YÜZLERCE  YAZI
TAKİP ET!

50 farklı konuda her gün taze yazılar!

Bilgileriniz hiç bir şekilde hiç bir kurum veya kişi ile paylaşılmayacak

OLEY ARAMIZA HOŞGELDİN