Home / Girişimcilik  / Az Sermaye İle İş Kurmanın Yolları

Az Sermaye İle İş Kurmanın Yolları

Sermayeniz az olsa bile, kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Az Sermayeyle İş Kurmanın Yolları

Ülkemizde her kesimden insanın az da olsa bir birikimi mevcut olsa da baktığımız zaman doğru yatırımlara yönelmeyi beklediklerini de görmekteyiz. Bu tarz yatırımcılar küçük sermayelerle para kazanmak istedikleri için büyük bir arayış içerisindedirler. Bundan dolayı böylesine hazır girişimci adayları için tavsiye edilecek güzel fikirlerde bulunmaktadır. Bahsedeceğimiz Az Sermaye İle İş Kurmanın Yolları adı altında verebileceğimiz çok güzel örnekler mevcuttur. Son yıllarda büyük bir başarı yakalayarak hemen hemen her adım başı rastlamakta olduğumuz bardak da süt mısır konsepti hala devam etmiş olsa da aslında yerini çubuk patatese bıraktığını görmekteyiz. Değişik şekle sahip ve ince bir şekilde kesilerek şekillendirilmiş bir de üstüne özel baharatların eklenerek hazırlanmış olduğu bu sunum ilk olarak yaz aylarında sıcağın en bol olduğu yazlık kesimlerde kendini göstermektedir.  Böyle bir işe girerek sermayenizi zirveye taşıyabilirsiniz.

Her hangi bir imalatla veya bir üretimle uğraşmak istemiyorum diyenler için ise büyük gelişme gösteren gayrimenkul sektörünü tavsiye edebiliriz. Büyük firmaların da yer aldığı ve daha da önemlisi bireysel olarak köklü ticaretlerin yer aldığı bir gayrimenkul ofisinde kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Yediden yetmişe birçok insanın tercih ettiği ve büyük paralar kazandığı bir sektördür. Sadece kendinizin günlük ihtiyaçlarını karşılayabilecek sermayenizin olması ve ikna kabiliyetinizin olması yeterli görülmektedir. Tek çözüm bunlarla bitmiş olmasa da hem devlet destekli hem de teşvik yardımlı olan devletin vermiş olduğu hibe kredilerinden de yararlanarak güzel bir İş Kurma Yolları arayabilirsiniz. Bu sistem koskeb destekli olarak hayatımıza girmesinden ötürü küçük ve orta ölçekli işletme sahiplerine yönelik yapılan bir çalışmadır. Aklınızda tasarlamış olduğunuz işi ve projesini sunum yaparak hibe ve faizsiz geri ödemeli krediler yardımı ile de ilk adımı atabileceksiniz.

Kimi zaman hayvan gübresi yetiştiriciliği, kimi zaman tavuk çiftliği açmak ve hem etinden hem de yumurtasından para kazanabileceğiniz tarımsal iş imkânları da bulunmaktadır. Önemli olan elinizde var olan ve yetenek becerinizin hangi yönde olduğuna karar vererek atılımlar sağlayabilirsiniz. Ülkemizin dört bir tarafı verimli ve bereketli olduğu için önemli olan iktidarlı olmak ve güven duygusuyla hareket etmektir. Geçmişten günümüze kadar devam eden ve hala kalitesinden ödün vermemiş olan tavuklu pilav satışı da sizlere uygun olabilir. Özel seyyar arabası üzerinde sıcak ve bir o kadar lezzetli pilavlar pişirerek müşterilerinizi memnun edebilir kazancınızla da siz ve sevdiklerinizi rahat ettirebilirsiniz. Söz konusu iş olduktan sonra hem gıda sektöründe hem de imalat ve üretim sektörlerinde Az Sermayeli İş Kurma hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sezonluk veya yılın her günü çalışabilir ve küçükten başladığınız işinizi kısa sürede büyük yatırımlara dönüştürebilirsiniz. Sermayeyi elinde tutmak ve kararlı olmak en önemli başarı tekniğidir.

cemsusal@gmail.com

Cem Ceyhun Süsal yaklaşık 12 yıldır internet sektöründe çalışan ve bir çok startup projesinde başlangıçtan bitimine kadar aktif şekilde rol almış bir girişimcidir.

Değerlendirmeleriniz
YORUM YOK

YORUM YAP

Beni bir gir hele :) *

YÜZLERCE  YAZI
TAKİP ET!

50 farklı konuda her gün taze yazılar!

Bilgileriniz hiç bir şekilde hiç bir kurum veya kişi ile paylaşılmayacak

OLEY ARAMIZA HOŞGELDİN