Home / Seyahat  / Asya’nın En Güzel Balayı Noktaları

Asya’nın En Güzel Balayı Noktaları

Balayına çıkmadan önce mutlaka okumanız gereken bir yazı!

Mauritius adası Asya'da tatil için gözde yerlerden biri

Herkesin bildiği gibi balayı insanların yaşamlarının ikinci evresine adım attığı anın başlangıcını ifade etmektedir. Yani evlilik sonrasında yapılan tatile denilen balayı için tabi ki seçilen tatil bölgesi de oldukça özenli ve özel bir alanı içermelidir. Belki hayatınız boyunca unutamayacağınız anıların birikmesini sağlayacak bu süreç için sizlere yardımcı olmak adına Asya’nın En güzel Balayı Noktaları konusunda aşağıda sizlere bazı tavsiyelerde bulunacağız. Bu tavsiyeleri değerlendirebilir ve kusursuz bir balayı geçirebilirsiniz.

Maldivler'de Tatil Keyfi

Maldivler

Kuşkusuz her bireyin gitmek istediği bu bölge yeni evlenen çiftler içinde ideal bir seçim olacaktır. Mavinin en güzel halini yansıtan denizi, kumu ve deniz üstünde konumlanan otelleri ile muhteşem bir tatil için en çok tercih edilen yerdir diyebiliriz. Gündüz dalış yaparak su altını keşif edebilir, gece ise suyun üstündeki odanızda denizin verdiği müthiş huzurla keyifli anlara imza atabilirsiniz.

Kuzey Kıbrıs'da Tatil Keyfi

Kıbrıs

Türkiye’ye yakınlığı ve muhteşem deniz ile doğası sayesinde en çok tercih edilen balayı otellerine sahip olan bölge, her bütçeye uygun otel seçenekleri barındırdığı gibi gece hayatı konusunda da oldukça hareketli olduğu söylenebilir. Dolayısıyla tatilinizi bu bölgede geçirmeyi planladığınızda gerek yeme-içme gerekse tarihi güzellikler konusunda yapılacak pek çok aktivitenin yer aldığını bilmelisiniz. Kendiniz bir program yapabilir ya da turlarla anlaşma sağlayarak güzel bir tatil süreci yaşayabilirsiniz.

Phuket adası tatil keyfi

Phuket

Tayland’ın en büyük adası olan bölge estetik coğrafisi ile balayı çiftleri için ideal bir nokta olacaktır. Oldukça hareketli yaşam tarzına sahip olan bölgede su sporlarıyla ilgilenebilir eşsiz denizin keyfinizi sürebilirsiniz. Manzara bakımından da kusursuz görsele sahip olan Phuket, sıra dışı bir alanda tatil geçirmek isteyenlerin ilk tercihi olmalıdır.

Bali'de tatil keyfi

Bali

Endonezya’nın en çok turist çeken adası olan Bali, huzur ve barış anlamına gelmekte olup, ziyaretinizde bu huzuru yakalayacağınızdan hiç şüpheniz olmasın. Adaya özel dans gösterilerini izleyerek farklı bir deneyim yaşayabilir, masaj yaptırabilir ve orman yürüyüşüyle iç huzurunuzu artırabilirsiniz. Tabi ki en önemlisi muhteşem denizinin keyfini çıkarabilir ve dilerseniz dalış yapıp su altını keşif edebilirsiniz.

Mauritius adası Asya'da tatil için gözde yerlerden biri

Mauritius

Hint Okyanusunda yer alan ada bugün balayı konusunda oldukça popülerlik kazanmıştır. Tropikal bir iklime sahip olan bölge ideal bir sıcaklıkta ve muhteşem ötesi bir denize sahiptir. Alışveriş ve eğlence konusunda da oldukça hareketli oluşu bölgede yapılacak aktivite alternatiflerini çoğalmaktadır. Deli dolu bir tatil geçirmek isteyen yeni çiftler için doğru bir balayı noktası olacaktır.

Tatil denildiğinde tabi ki akla ilk gelen denizdir. Ancak denizle birlikte gidilen bölgenin tarihi, kültürü ve coğrafi yağısı da son derece önemlidir. Sıradan bir tatil geçirmek istemiyorsanız Asya’nın En Güzel Balayı Bölgeleri konusunda verdiğimiz tavsiyeleri değerlendirebilir ya da Japonya, Türkmenistan ve Azerbaycan gibi Asya ülkelerini de ziyaret ederek farklı kültürleri tanıyabilirsiniz.

cemsusal@gmail.com

Cem Ceyhun Süsal yaklaşık 12 yıldır internet sektöründe çalışan ve bir çok startup projesinde başlangıçtan bitimine kadar aktif şekilde rol almış bir girişimcidir.

Değerlendirmeleriniz
YORUM YOK

YORUM YAP

Beni bir gir hele :) *

YÜZLERCE  YAZI
TAKİP ET!

50 farklı konuda her gün taze yazılar!

Bilgileriniz hiç bir şekilde hiç bir kurum veya kişi ile paylaşılmayacak

OLEY ARAMIZA HOŞGELDİN